Leonardo da Vinci óriási –soha meg nem valósult - lószobrának hét méter magas üveggyapot mását építik meg Az igazi Da Vinci című augusztusi debreceni Modem kiállítására. A szobrot Leonardo tervei alapján firenzei és padovai szakemberek készítik el Paulo Galluzzi, a tárlat kurátorának irányításával.
Debrecen három közművelődési intézménye - együttműködve - első alkalommal kapcsolódik be a Múzeumok Éjszakája programsorozatba - jelentették be a Déri Múzeum, a Református Kollégium Múzeuma, valamint a Modem Modern és Kortárs Művészeti Központ vezetői. A Déri Múzeum előtti téren már szombaton délután megkezdődnek a gyermekprogramok, majd éjszaka a múzeum állandó kiállításai mellett japán időszaki tárlat és ehhez illően japán teaház várja a múzeumba látogatókat.
A katasztrófavédelem megnövekedett hatósági feladatairól is beszélt Hoffmann Imre tűzoltó dandártábornok, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF)főigazgató-helyettese kedden Debrecenben, amikor beiktatta a Hajdú-Bihar Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság új vezetőit.
Tűzgyújtási tilalom lép életbe szerdától az ország teljes területén az erdőkben és azok környékén - közölte a Földművelési és Vidékfejlesztési Minisztérium. A június 20-án életbe lépő tilalmat a katasztrófavédelem kérésére rendelte el a tárca.
Az Országgyűlés Önkormányzati és Területfejlesztési Bizottsága keddi budapesti ülésén 17 igen és 12 tartózkodó szavazat mellett támogatta Bajnai Gordon kinevezését önkormányzati és területfejlesztési miniszternek. Bajnai Gordon miniszterjelölt a bizottsági meghallgatáson hangsúlyozta: az átalakítás arról szól, hogy összehangoltan folytatódjon a fejlesztéspolitikában megkezdett munka és az önkormányzati reform.
Megbízhatóan működnek a számítógépek a Nemzetközi Űrállomás orosz szegmensében, így az Atlantis amerikai űrsikló engedélyt kapott a Földtől a leválásra. Valerij Lindin, az orosz űrirányítási központ szóvivője közölte, hogy teljes mértékben helyreállították a számítógépes és a navigációs rendszert.
Az Országgyűlés alkotmányügyi bizottságának hétfői ülésén kiderült, hogy az MSZP és a Fidesz hátráltatni akarja a Centrum Parkoló Kft. ügyeit vizsgáló parlamenti bizottság felállítását - mondta Dávid Ibolya, az MDF elnöke.
A vártnál gyengébbnek ígérkező gabonatermés miatt az ősszel drágulhatnak élelmiszerek, leginkább a húsfélék - mondta Ács József, a Gabonatermesztők Országos Választmányának elnöke a testület keddi ülésén. A korábban becsültnél kevesebb gabona betakarítására lehet számítani az idén világszerte és Magyarországon is.
Az államháztartás átalakításában érdemi korrekció történt az elmúlt egy évben: a hiány jelentősen csökkent és megindultak a strukturális reformok - értékelte az elmúlt egy évet a pénzügyminiszter kedden.
Helyenként negyven Celsius-fok feletti hőmérséklettel járó meleghullám várható a hét közepétől Európa délkeleti részén - figyelmeztettek kedden külföldi meteorológiai szolgálatok.
Az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága keddi ülésén 16 kormánypárti igen, és 8 ellenzéki nem szavazat mellett támogatta Draskovics Tibor kinevezését a közigazgatási reform végrehajtását irányító tárca nélküli miniszteri tisztségre.
Szem- és gyomorforgatónak tartom azt, hogy egy aktív politikus pénzért árulja politikai beszédeit, és ebből több millió forintos családi jövedelemre tesz szert - mondta Gyurcsány Ferenc az MTI-nek adott interjújában. A miniszterelnök bár nem nevezte meg Orbán Viktort, egyértelmű volt, hogy a Fidesz elnökéről beszél.
Korrupcióellenes testület létrehozásáról döntött a kormány - jelentette be a kormányszóvivő. Emellett az igazságügyi és rendészeti miniszternek az év végéig el kell készítenie a korrupcióelleni küzdelemről szóló hosszú távú stratégiát, illetve ehhez kapcsolódóan egy rövid távú cselekvési programot a 2008-2010 közötti időszakra" - mondta Daróczi Dávid.
Ötmillió forintra bírságolta a Lidl Magyarország Kereskedelmi Bt.-t a fogyasztók megtévesztése miatt a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Versenytanácsa - közölte a GVH az MTI-vel kedden.A közlemény szerint a tanács 2007 június 17-i tárgyalásán megállapította, hogy a Lidl 2006. november 16. és 22. között tartott "3-at kap, 2-t fizet" akciója során megtévesztette a fogyasztókat.
"Nem vagyunk adósa a Magyar Postának, csak visszatartottuk a szerződéses díj egy részét" - jelentette ki a Népszavának Horváth Éva, a Magyar Vizsla című lap kiadójának, az Adózók Érdekvédelmi Szövetségének (AÉSZ) elnöke, miután a Pécsi Ítélőtábla jogerősen kimondta, hogy az AÉSZ csaknem hétmillió forint elmaradt terjesztési díjat köteles fizetni a postának.
A szélenergia-felhasználás előretörését várja a körvonalazódó villamosenergia-törvénytől (VET) a Magyar Szélenergia Társaság (MSZET). Tóth Péter, a szakmai szervezet elnöke kifejtette, hogy a szélerőművek telepítésének fő gátja Magyarországon a villamosenergia-rendszer rugalmatlansága.
A Gázai övezetben kialakult helyzetet vitatja meg George Bush amerikai elnök és Ehud Olmert izraeli kormányfővel kedden Washingtonban. A találkozó előtti napon jelentette be az Egyesült Államok, hogy megszünteti a palesztin kormánnyal szembeni politikai és gazdasági embargót, felújítja Mahmúd Abbász palesztin elnök kormányának közvetlen segélyezését, s felveszik a "normális kormányközi kapcsolatok" fonalát is az új palesztin kormánnyal.
Ezzel sem jutunk előbbre: a kormányátalakításnak nevezett székcsere nem hozott helyzetbe sem egyes területeken elismert szakembereket, sem jó vezetői képességekkel rendelkező –eleddig miniszterként nem szolgáló - politikusokat. Az MSZP hatalmi örvényei között kenuzó csónakos nem tehetett mást, mint igyekezett széleskörű kormányátalakítássá felfújni a kancelláriaminiszteri váltást, megspékelve az önkormányzati minisztérium fejcseréjével.
A következő napokban ismét találkozik Irán nukleáris ügyekben illetékes megbízottja és az Európai Unió külpolitikai főképviselője, hogy tárgyaljon Teherán atomprogramjáról - jelentette be az iráni külügyminisztérium. Ali Laridzsáni és Javier Solana legutóbb május 31-én találkozott Madridban, megbeszélésükön azonban nem történt áttörés.