A Nemzetgazdasági Minisztérium honlapján megjelent egy tanulmány a magánnyugdíjpénztárakról, mely több ponton is ellentmond a kormány kommunikációjának. A tanulmány kitér a szigorú szabályozás okozta veszteségekre és, hogy a válság miatti veszteséget már 2009-ben visszakapták a pénztártagok egyéni számláikra.
Növekedett a hozam és csökkent az érdeklődés a magyar adósságpapírok iránt az előző hasonló futamidejű aukcióhoz képest.Az Államadósság Kezelő Központ 50 milliárd forintnyi egy év lejáratú diszkontkincstárjegyet értékesített. Az elsődleges forgalmazók 98,33 milliárd forintért vettek volna adósságpapírokat, de az ÁKK nem tért el az eredetileg tervezett kibocsátási tervtől.
A korábbi negyedévekhez képest ugyan némileg mérséklődött a tőkebeáramlás a befektetési alapokba, ám az elmúlt három hónap során is 125,9 milliárd forintnyi tőkét vonzottak az alapok – derült ki a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) legfrissebb, negyedéves statisztikáiból.
Az utóbbi két év kedvezően hatott a magyar lakosság megtakarítási szintjére, viszont még mindig jóval elmarad az optimálistól. Elsősorban a hitelek visszafizetése és a hitelfelvételi hajlandóság csökkenése miatt történt javulás, a hosszú távra szóló befektetések még kevésbé ismertek és népszerűek. A Concorde szerint az ország teljesítőképessége jelentős hazai megtakarítások nélkül nem javulhat számottevően.
Az IFIA, a világ legnagyobb és legjelentősebb innovációs szervezete közgyűlésén Nürnbergben, ismét Vedres Andrást választotta meg elnöknek. Ez azt is jelenti, hogy a 88 országból több mint háromszáz nemzeti feltalálói egyesületet és innovációs szervezetet képviselő szövetség központja újabb négy évre Budapesten marad.
A nyilvános részvénykibocsátás jegyzési időszaka 2010. október 25-én az Equilor Befektetési Zrt., mint vezető szervező és az MKB Bank Zrt., mint értékesítési partner közreműködésével sikeresen lezárult. A kisbefektetői jegyzés alatt a felkínált részvény mennyiség elkelt, így a meghirdetett nagybefektetői aukcióra nem került sor. A Társaság sikerként értékeli, hogy ügyfelei, üzleti partnerei és a hazai kisbefektető magánszemélyek ilyen nagy számban lesznek részesei a hazai életbiztosító sikertörténetének.
Még mindig a FED pénznyomda reményei tartják lázban az amerikai piacokat. Az Egyesült Államok jegybankja ugyanis várhatóan kötvényvásárlási programot hirdet. Az elemzők azonban aggódnak: a pénzpumpa inflációt gerjeszt. Az ázsiai piacok valamelyest korrigáltak múlt héthez képest - álla a Cashline legfrissebb elemzésében.
További 215 milliárd dollárjába kerül az amerikai adófizetőknek a két legnagyobb jelzálog-hitel finanszírozó a Freddie Mac és a Fannie Mae fenntartása. A két intézményt 2008-ban vette állami kézbe az USA kormányzata, hogy megmentse őket a teljes csődtől.
Kína gazdaságának rohamos növekedése a harmadik negyedben lassult, miután a bővülése fenntarthatóbb szint felé tart.
.
A világ második legnagyobb gazdasága július és szeptember között 9,6 százalékkal növekedett, az előző negyedben feljegyzett 10,3 százalékkal szemben, ám a növekedés még mindig messze a legnagyobb bármely más jelentős gazdasághoz képest.
A kínai jegybank (People’Bank of China) megemelte az irányadó kamatot. A központi bank három éve először módosított, s egyben megemelte az egy éves betéti és hitelkamatlábat is.
A hitelkamatláb a lépéssal 5,31-ről, 5,56 százalékra, a betétikamatláb pedig 2,25-ről 2,5 százalékra emelkedett. Elemzők szerint a jegybank kamatemelése vélhetően a gazdaság nyersanyag iránti igényének csökkentése volt.
Oroszország nemzetközi valutatartalékainak összege a múlt héten kétéves csúcsot értek el - közölte az orosz központi bank a The Moscow Times jelentése szerint. A tartalékok összege 6,7 milliárd dollárral nőtt és 501,1 milliárd dollárt ért el.
Ez az első eset 2008 közepe óta, miután a Lehman Brothers amerikai brókercég összeomlása globális hitelválságot idézett elő, hogy az orosz jegybank valutatartalékainak az összege áttörte az 500 milliárd dolláros szintet.
A hét végén a török és a kínai kormányfő Isztambulban közölte, hogy az egymás közti kereskedelmi elszámolásaikban ezentúl a saját valutájukat; a lírát és a jüant használják, mellőzve az amerikai dollárt.
A japán kormány jóváhagyta azt a tervet, amelynek értelmében több mint 60 milliárd dollárt pumpál az ország nehézségekkel küszködő gazdaságába.
A parlament jóváhagyására váró terv célja a növekedés, a munkahelyek létesítése és a kiadások ösztönzése. A BBC szerint a japán gazdaság deflációtól és az erős jentől szenved: az árak egyre esnek, de a fogyasztók elhalasztják kiadásaikat az árak csökkenésének reményében.
Az ír államadósság besorolását „A+”-ra rontotta a Fitch Ratings. A hitelminősítő szerdán „AA-” szintről egyel lejjebb sorolta az íreket.
A legnagyobb európai adósságbesoroló azzal indokolta a döntését, hogy hatalmas költsége van a bankmentő csomagnak. Nem csak, hogy leminősítette az országot a legnagyobb európai besoroló, de további rontást helyezett kilátásba
A Mol, olajipari társaság ma reggeli nyilatkozata szerint Molnár József, a Mol Nyrt. igazgatóságának tagja és pénzügyi vezérigazgató-helyettese, 2010. október 4-én egy darab, a Magnolia Finance Ltd. által kibocsátott, 100 ezer euró névértékű, lejárat nélküli, Mol részvényre átváltható értékpapírt vásárolt.