Pedofil elkövetők számára nincs kegyelem! - jelentette ki Orbán Viktor a közösségi oldalára csütörtökön feltöltött videóban, közölve, a kormány nevében alkotmánymódosító javaslatot nyújtott be, amely lehetetlenné teszi, hogy kiskorú gyermekek sérelmére elkövetett bűncselekmény esetén az elkövető kegyelmet kaphasson.
A miniszterelnök hangsúlyozta: személyes meggyőződése, hogy pedofil elkövetők számára nincs kegyelem.
Hangsúlyozta, kialakult egy vita az elnöki kegyelem jogköréről, "de itt nem jogászkodni kell, hanem tiszta helyzetet kell teremteni egy világos, egyértelmű döntéssel" - fogalmazott.
A Demokratikus Koalíció (DK) levelet írt Ferenc pápának, mert Novák Katalin köztársasági elnök az egyházfő tavaly áprilisi, magyarországi látogatására hivatkozva adott elnöki kegyelmet a bicskei gyermekotthon volt igazgatóhelyettesének - közölte csütörtöki, online sajtótájékoztatóján a DK frakciószóvivője.
- A Demokratikus Koalíció azt indítványozza, hogy a pedofil bűnözők és bűntársaik ne kaphassanak elnöki kegyelmet - közölte szerdai, online sajtótájékoztatóján az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese.
Arató Gergely elmondta, "pedofilellenes" törvénycsomagot terjesztenek a parlament elé, amelyben azt is javasolják, hogy a pedofilokat és bűnsegédeiket örök életükre tiltsák el a gyermekekkel való foglalkozástól.
A kormány gátlástalanul használja a kiemelt beruházássá nyilvánítás gyakorlatát, ami teljesen elveszi a települések lakóitól azt a jogot, hogy beleszólhassanak életkörülményeik, lakókörnyezetük alakításába - mondta szerdai online sajtótájékoztatóján Schmuck Erzsébet, az ellenzéki párt társelnöke.
A képviselő hangsúlyozta: kiemelt beruházás esetén nem lehet helyi népszavazást tartani egy környezetszennyező beruházás megvalósításáról.
Felidézte, hogy az elmúlt években számos kiemelt beruházás kapcsán alakult ki jelentős lakossági tiltakozás, amire a kormány "fittyet hányt".
Az MSZP szerint három napja "lapít" a Fidesz egy pedofil bűnöző bűntársának nyújtott köztársasági elnöki kegyelem ügyében.
Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője keddi online sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: mindenkinek vállalnia kell a fellességet, aki közreműködött a bicskei gyermekotthon igazgatóhelyettesének adott kegyelemi eljárásban.
Határozatképtelen volt az Országgyűlés hétfői rendkívüli ülése, amelyet az ellenzék kezdeményezett a svéd NATO-csatlakozás ratifikációja ügyében.
Kanász-Nagy Máté (LMP) szomorúnak nevezte, hogy üresek a kormánypárti padsorok, és a kormány egyetlen tagja sem érkezett meg az ülésre. Kínosnak minősítette, hogy a kormánypártok mind a mai napig blokkolják Svédország NATO-csatlakozását, és erre semmilyen érdemi magyarázatot nem adtak.
Szót emelt a kiemelt beruházásokkal kapcsolatos törvény ellen is. Szerinte a választók nem békák vagy pulykák, és az sem lehet, hogy a Karmelita kolostorban mindent jobban tudnak: az embereket meg kell kérdezni a fontos ügyekben. Úgy folytatta, az embereket meg kell kérdezni az akkumulátorgyarmatosítás kapcsán, a Balaton-parti vagy a Fertő tavi nagyberuházásokról. Elítélik a "Rákosdubaj-koncepciót", arról is meg kell kérdezni az embereket - tette hozzá.
Jelezte, újabb népszavazást kezdeményeztek az ügyben, heteken belül megkezdődhet az aláírásgyűjtés a kiemelt beruházásokkal kapcsolatban. A döntés joga visszakerülhet az állampolgárok kezébe - mondta.
- A Demokratikus Koalíció (DK), az MSZP és a Párbeszéd is a város alpolgármesterének, Györfi Mihálynak a polgármesterjelöltségét támogatja Szolnokon - jelentették be a három ellenzéki párt politikusai egy pénteki, online sajtótájékoztatón.
Az Országos Bírói Tanács (OBT) megtartotta idei alakuló ülését és megvélasztotta új vezetőségét kedden, Budapesten - közölte honlapján a testület.
Az OBT alakuló ülésén elnökévé választotta Szabó Pétert, a Győri Ítélőtábla polgári ügyszakos bíráját, elnökhelyettesévé Varga Ritát, a Kaposvári Törvényszék polgári ügyszakos tanácselnökét.
- Elképzelhető-e, hogy közvetetten kínai pénz kerül a magyar kormányhoz az MVM-en keresztül? - tette fel a kérdést keddi online sajtótájékoztatóján a Párbeszéd uniós tanácsadója.
Jávor Benedek arról beszélt, hogy az MVM tavaly november végén mintegy háromszáz milliárd forintot fizetett be a magyar költségvetésbe, ami százmilliárd forinttal több, mint amennyit a cég szeptemberben adózás utáni eredményként kommunikált a nyilvánosság felé.
Jó minden utasnak, jó az agglomerációnak, jó Budapestnek és jó az országnak is a budapesti és az agglomerációs közösségiközlekedés-tarifaközösségről született megállapodás, amelyet Karácsony Gergely főpolgármester, a Magyar Önkormányzatok Szövetségének (MÖSZ) társelnöke és Lázár János építési és közlekedési miniszter kötött - közölte a MÖSZ agglomerációs tagozata kedden.
- A Demokratikus Koalíció (DK) árnyékkormánya adócsökkentéssel tudná garantálni a literenként ötszáz forint alatti üzemanyagárakat - fogalmazott a párt alelnöke pénteki, online sajtótájékoztatóján.
- Visszaveheti a fővárost a Fidesz, ha az ellenzéki pártok külön indulnak a júniusi önkormányzati választáson - jelentette ki az MSZP társelnöke kedden Budapesten, egy háttérbeszélgetésen.
- A Demokratikus Koalíció (DK) tudni akarja, igaz-e, hogy az önkormányzati választás után mintegy hatvan iskolát zárna be a kormány - erről a párt szóvivője pénteki, online sajtótájékoztatóján beszélt.
Az MSZP támogatja Budapest főpolgármesterének javaslatát, miszerint az ellenzéknek közösen kell kiállni a Fidesszel szemben az önkormányzati választásokon.
Az MSZP hosszú ideje szorgalmazza, hogy a demokratikus ellenzéki pártok minden kerületben közös polgármester-jelöltet állítsanak, továbbá azzal is egyetértünk, hogy ahol ez valamilyen okból nem sikerül, ott előválasztást kell tartani.
Az MSZP üdvözli Karácsony Gergely azon véleményét is, hogy a helyben már bizonyított, demokratikus elkötelezettségű, hivatalban lévő, inkumbens polgármesterekkel szemben nem szabad önös pártérdekből más jelölteket állítani, hiszen ez egyedül a Fidesznek kedvez.
Csak a bevételek megosztásával együtt jó megoldás a vármegyebérlet kiterjesztése Budapestre - ismertette szerdai, fővárosi sajtótájékoztatóján az LMP álláspontját a párt országos elnökségének tagja.
Már egy városnyi magyar ember, közel 26 ezer beteg várakozik több mint két hónapja műtétekre az Országos Kórházi Főigazgatóság adatai szerint.
Az Orbán-kormány által kivéreztetett állami kórházakban egy sérvműtétre akár 5 hónapot, egy csipőprotézis-műtétre 1 teljes évet, míg egy szaruhártya-műtétre közel másfél évet kell várni.
Sajnos bekövetkezett, amelyre az Árnyékkormány már hónapok óta figyelmeztetett: miután az Orbán-kormány kinyitotta Magyarország kapuit az EU-n kívüli vendégmunkások tízezrei előtt, a KSH friss adatai szerint nőtt a hazai munkanélküliek száma, vagyis egyre több magyar ember veszíti el a munkáját.
Az MSZP Rendszerváltást! programja nem csak szakpolitikai kérdések gyűjteménye, hanem valódi alternatíva a kormányzásra. A program családpolitikai része rámutat, hogy a kormány politikája az elmúlt évtizedben a jómódúakat támogatta, és lemondott azokról, akik rászorulnak, pedig ma hazánkban a gyermekek fele olyan családban él, amely megélhetési problémákkal küzd.
Ismét sérült a sokszínű, szabad tájékoztatás és tájékozódás joga, pedig az Alaptörvény szerint "Magyarország elismeri és védi a sajtó szabadságát és sokszínűségét, biztosítja a demokratikus közvélemény kialakulásához szükséges szabad tájékoztatás feltételeit." Ez az, ami ismét nem valósulhatott meg.
Recep Tayyip Erdogan török elnök budapesti nyilvános programjairól nem értesítették a független magyar sajtót. Pedig fontos, közérdeklődésre számot tartó eseményről volt szó, hiszen a két ország kiemelt stratégiai együttműködési megállapodást kötött, s 8 török miniszter – köztük a külügy, a honvédelem, az energia, az ipar felelőse – is elkísérte az elnököt. Volt sajtótájékoztató, a magyar sajtó nagy része azonban, a magyar kormányzati tájékoztatáspolitika hibájából, nem lehetett jelen az eseményen.
Elfogadta a nemzeti szuverenitás védelméről szóló törvényt kedden az Országgyűlés, létrejöhet a Szuverenitásvédelmi Hivatal. A kormánypárti képviselők által benyújtott jogszabályt 140 igen, 50 nem szavazattal hagyták jóvá a képviselők.
A törvény preambuluma szerint Magyarország szuverenitását egyre gyakrabban éri jogellenes támadás. Évek óta tetten érhető befolyásszerzési kísérletek történnek, amelyek során külföldi szervezetek és személyek a saját érdekeiket igyekeznek érvényesíteni az országban, szemben a magyar érdekekkel és szabályokkal.
A törvény bevezetése szerint sérül Magyarország szuverenitása - egyúttal kiemelt nemzetbiztonsági kockázatot hordoz -, ha a politikai hatalom olyan személyek, szervezetek kezébe kerül, akik és amelyek függőségi viszonyban állnak bármely külföldi hatalommal, szervezettel vagy személlyel.