A Hajdu Autótechnika Zrt. egy teljesen új piaci szegmensben, a haszonjármű-iparban is megvetette a lábát - mondta Harsányi József vezérigazgató-helyettes.
Hozzátette: az autóipari beszállító eddig személygépjárművekhez gyártott fém alkatrészeket. A profilbővülést az indokolta, hogy a személygépkocsi-típusok életciklusa a korábbi 7-8 évről 3-5 évre rövidült a válságban, emiatt óriási verseny alakult ki az autóipari beszállítók között.
A GfK Hungária első féléves kiskereskedelmi trendeket elemző tanulmányának adatai szerint az egyes üzlettípusok vásárlói köre nem zsugorodott tovább az év első hat hónapjában, sőt, a főként alacsony árakkal és széles választékkal hódító hipermarketek, a független kisboltok és a hazai láncok újabb vásárlókat is tudtak nyerni.
Újabb, online adatkapcsolatra képes pénztárgép kapott forgalmazási engedélyt, így a cserére kötelezettek már tizenhat gép közül választhatnak. A Nemzetgazdasági Minisztérium közleménye szerint hétfőn Szintézis Informatikai Zrt. NOVATEK-F típusú pénztárgépe kapott forgalmazási engedélyt a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivataltól (MKEH).
Magyarország dollárkötvény-kibocsátási szándékot jelentett be szeptember 16-án, helyi idő szerint hétfőn az amerikai értékpapír-felügyeletnek (SEC) - jelentette a Reuters hírügynökség. A kérelem szerint a tervezett kibocsátás összege legfeljebb ötmilliárd dollár, de az időpontját egyelőre nem lehet tudni.
Az idén mintegy 750 kiállító mutatkozik be összesen 45 ezer négyzetméternyi területen a 76. Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásáron (OMÉK). A teljes agrárágazatra kiterjedő, szerdán megnyílt ötnapos rendezvény turisztikai és kertészeti témákkal is kibővült.
Az új magyar közteher-viselési rendszerben a bankoknak a jövőben is az európai átlagot meghaladó mértékű bankadót kell fizetniük - közölte Orbán Viktor miniszterelnök kedden Magyarország tiszteletbeli konzuljainak V. konferenciáján, az Országházban.
A kormányfőt a holland résztvevő kérdezte a pénzügyi szektor ügyében.
Augusztusban éves összevetésben 1,3 százalékos volt az infláció az euróövezetben - közölte hétfőn az Európai Unió statisztikai hivatala (Eurostat). Ez a legalacsonyabb érték idén április óta.
Júliusban 1,6 százalék volt a pénzromlás üteme az eurót használó országokban 2012 júliusához képest.
Az Európai Unió mind a 28 tagállamában 1,5 százalék volt az infláció augusztusban éves összevetésben, míg egy hónappal korábban 1,7 százalék.
- Az új adózási formák ellenére még mindig magas az egyszerűsített vállalkozói adót (eva) választók száma - derül ki az adóhatóság adataiból.A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyilvántartásában a 2011. év végi több mint 88 700 után 2012 végén még mindig megközelítőleg 71 ezer evás volt, ami ugyan közel harmadával kisebb a 2011 előtti években megszokott 100 ezres nagyságrendnél, de még mindig tekintélyes szám, különösen, hogy új adózási formák is rendelkezésre állnak.
- A társas vállalkozások 2012-ben 2906,4 milliárd forint, az előző évinél 31 százalékkal nagyobb adózás előtti eredményt értek el a NAV adatai szerint. A társasági adóbevétel 316,6 milliárdról 342,3 milliárd forintra emelkedett.Varga Árpád, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) elnökhelyettese pénteki budapesti sajtótájékoztatóján az adatokat úgy értékelte, hogy a gazdaság nagyjából produkálni tudta az előző évi teljesítményt, a 2008-2010-es évek csökkenő tendenciája után folytatódik a kilábalás.
A Költségvetési Tanács a magasabb kiadások mellett is elérhetőnek tartja a GDP-arányos hiánycélt, de figyelmeztet a növekvő kockázatokra, és fokozott gazdálkodási fegyelmet tart indokoltnak.
A kormány szombaton nyújtotta be az idei büdzséhez módosításait, amelyek összesen 171 milliárd forinttal növelik a költségvetés központi alrendszerének hiányát, az uniós módszertan szerinti hiánycélt ugyanakkor vélhetően nem veszélyeztetik.
Összesen 171 milliárd forinttal növelik a költségvetés központi alrendszerének hiányát azok a módosítások, amelyeket az idei büdzséről szóló törvényhez nyújtott be a kormány.
Az Országgyűlés honlapján olvasható törvényjavaslat szerint a 2013-as költségvetés bevételi főösszege 15 325 milliárd, kiadási főösszege 16 376 milliárd forintra nő, így a tervezett hiány 1050 milliárd forintra emelkedik.
- A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által felderített pénzügyi és gazdasági bűncselekmények okozta kár legnagyobb része költségvetési csalásból származik.A NAV Bűnügyi Főigazgatósága és az irányítása alatt álló nyomozó szervek az első félévben 6257 ismertté vált bűncselekmény kapcsán indítottak büntetőeljárást - tette közzé a NAV a honlapján. Az e bűncselekményekhez kapcsolódó elkövetési érték 76,67 milliárd forint volt, ami 7,5 százalékkal haladja meg a tavalyi első félévi 71,31 milliárd forintot.
Több mint 400 ellenőrzés, 14 millió forint bírság a nyári adóellenőrzések mérlege Somogyban. A 427 ellenőrzés során minden negyedik esetben találtak valamilyen szabálytalanságot. Súlyos jogsértést 89 alkalommal tártak fel.
Többségében - összesen 73 alkalommal - a nyugtaadás elmulasztása, kilenc vállalkozó esetében a be nem jelentett alkalmazottak miatt szabtak ki bírságot. Két vállalkozó igazolatlan árut forgalmazott, öt magánszemély pedig nem rendelkezett adószámmal.
Nem fogadták el pénteken a Pápai Hús 1913. Kft. hitelezői az első csődegyezségi tárgyaláson a tulajdonosnak azt az ajánlatát, hogy tartozásaik 5 százalékát fizessék ki; a hitelezők úgy döntöttek, hogy a tulajdonos dolgozzon ki új ajánlatot.
A cég fizetési moratóriuma november 10-én jár le, az újabb egyeztetést október 15-ig tartják meg - mondta Uzsoky András, a Pápai Hús 1913. Kft. ügyvezető igazgatója .
Újabb pénztárgép kapta meg kedden a forgalmazási engedélyt a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivataltól, így a pénztárgépcserére kötelezettek már tizennégy engedélyezett gép közül válogathatnak - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csütörtökön az MTI-vel.
Segíteni kíván a Müller Fleisch GmbH (MF) német húsipari cég azoknak a magyar henteseknek, akik nem kapták meg járandóságukat és ezért a cég központjánál tüntetnek, ugyanakkor hangsúlyozza, hogy nincs felelőssége a helyzet kialakulásában.