Befejezték az első energiaerdő "learatását" a Somogyi Erdészeti és Faipari Zrt. (Sefag) két évvel ezelőtt telepített, összességében 120 hektárnyi ültetvényein - közölte a megye legnagyobb erdőgazdálkodással foglalkozó cége az MTI-vel.
Ijesztően pesszimista látásmódot képviselnek a hazai fiatal vállalkozók, 86 százalékuk szerint ugyanis szinte kilátástalan helyzetben van az ország. Közben 65 százalék érzi úgy, hogy személyesen is hozzá tudna járulni a gazdaság újbóli fellendüléséhez - derül ki a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) felméréséből.
MSZP-s politikusok kedden sajtótájékoztatón újabb, általuk aggályosnak tartott földbérlet-pályázati eredményekre hivatkozva bírálták az állami földek haszonbérbe adásának gyakorlatát.Gőgös Zoltán korábbi agrárállamtitkár példaként elmondta: egy több mint ezerötszáz juhot és kecskét tartó bakonyjákói kft. kilenc, általa korábban használt földterületet pályázott meg a közelmúltban, de csak egy olyan harminchektáros legelőt nyert meg, amire más nem adott be pályázatot.
A Kopint-Tárki a korábbi előrejelzésével azonos, 0,3 százalékos gazdasági növekedést vár 2012-ben, az inflációs előrejelzését viszont 5,5 százalékra emelte a decemberben közölt 4,6 százalékról - hangzott el a Kopint-Tárki Zrt. konjunktúra jelentésének csütörtöki budapesti tájékoztatóján.
Az idei költségvetés készítésekor a kormány 0,5 százalékos GDP növekedéssel és 4,2 százalékos inflációval számolt.
Bár a nemzetközi hangulat jó, a magyar költségvetés finanszírozható, az ország továbbra is sérülékeny helyzetben van, ezért a QUAESTOR szerint nélkülözhetetlen és sürgető az IMF/EU-megállapodás. A jegybanki alapkamat is csak ezt követően csökkenhet fokozatosan.
Patrizia Gucci, a világhírű divattervező dinasztia tagja tervezte a pécsi Zsolnay Porcelánmanufaktúra új készletének mintáját és színvilágát; az aranyvirággal díszített, összesen mintegy 60 darabos kollekcióval a cég a nemzetközi piacokat is megcélozza.
Vádemelési javaslattal fejezte be a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a napokban azt a nyomozását, amelyet bűnszervezetben elkövetett több mint 240 millió forint adócsalás és 162 millió forint értékű pénzmosás, továbbá más bűncselekmények elkövetésének gyanúja miatt indított. A hatóság szerint a bűnszervezet vezetője egy közismert kiskunfélegyházi vállalkozó volt, aki mintegy száz cég adócsalásához asszisztált.
Csődvédelmet kért, de zavartalanul működteti szállodáját a Zala megyei Kehidakustányban a Club Kehida Kft., a cég reményei szerint meg tud egyezni a hitelező bankkal - közölte a társaság ügyvezetője az MTI megkeresésére.
Gombás Péter azt mondta: a Club Kehida Aparthotel működése zavartalan, nem befolyásolja a csődvédelem, amelyet azért kérvényezett, hogy a beruházást hitelező CIB bankkal a rendelkezésre álló összesen 120 napon belül megegyezésre jussanak. Ez a reményei szerint meg is történhet, a szálloda ugyanis nincs "túlhitelezve".
A nemzetközi áruházláncok közül elsőként a Tesco 176 hiper- és szupermarketében lehet fizetni Erzsébet-utalvánnyal, miután az áruházlánc megállapodott a Nemzeti Üdülési Szolgálattal - közölte a Tesco az MTI-vel pénteken.
A közlemény szerint az utalvánnyal április 15-től lehet fizetni az áruházlánc üzleteiben. A lehetőséggel akár heti több millió Tesco vásárló élhet.
A kecskeméti Mercedes-gyár megnyitása az utóbbi idők egyik legjelentősebb sikere Magyarországnak a miniszterelnök szerint. Orbán Viktor az üzem ünnepélyes avatásán csütörtökön úgy fogalmazott: Kecskemét a magyar járműipar újabb erődítménye, amely egy nagy lépéssel közelebb visz ahhoz a célhoz, hogy Magyarország a világ autóiparának egyik termelési centruma legyen.
A munkanélküliek létszáma 497 ezer fő volt a 2011. december-2012. februári időszakban, ez az egy évvel korábbihoz hasonló, 11,6 százalékos munkanélküliségi rátát eredményezett - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön. A munkanélküliek 497 ezer fős létszáma 10 ezer fővel több, mint egy évvel korábban, a munkanélküliségi ráta 11,6 százalékos értéke pedig 0,1 százalékponttal haladta meg az egy évvel ezelőttit.
Az amerikai AES konszern érdekeltségébe tartozó tiszaújvárosi Tisza II. Hőerőmű dolgozóinak többségétől megválik, 101 embert elbocsátanak, erről már értesítette a cég a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal munkaügyi központját - tudta meg az MTI a munkaügyi központtól.Harminc ember marad Magyarország negyedik legnagyobb áramtermelő erőművében, amely március 31-vel befejezi termelését, a maradók feladata a gépek, berendezések, turbinák "konzerválása", az állagmegóvás lesz.
A mostani hat vállalkozás mellé további 4-5 érkezését és évente 10-12 százalékos árbevétel-növekedést vár a téglási Hajdu Infrastruktúra Zrt. azt követően, hogy telephelye megkapta az ipari park címet - közölte Novotni István, a Hajdu cégcsoport vezérigazgatója az MTI-vel.
Az MSZP szerint milliárdokkal drágítja meg az állam által felvett hiteleket, hogy a kormány vonakodik végrehajtani azokat a jogszabály-módosításokat, amelyeket az Európai Bizottság elvár, s ezzel késlelteti a tárgyalások megkezdését a Nemzetközi Valutaalappal (IMF).
Józsa István frakcióvezető-helyettes pénteken sajtótájékoztatón azt mondta: előző nap a kormány 45 milliárd forint hitelt vett fel magas, 9 százalékos kamatra.
A Pénzügykutató Zrt. 2012-re 0,7 százalékos gazdasági visszaesést vár 5,5 százalékos infláció mellett - hangzott el a konjunktúra kutató intézet pénteki budapesti tájékoztatóján.
Az idei költségvetést a kormány 0,5 százalékos GDP növekedéssel és 4,2 százalékos inflációval készítette.
A háztartások fogyasztása (1,6 százalékkal) és a beruházások (1,5 százalékkal) is visszaesnek ebben az évben és ennél is erőteljesebben a reálkeresetek, 4,4 százalékkal. (A bruttó keresetek várhatóan 8 százalékkal emelkednek.)
Több mint öt éves előkészítő egyeztetés eredményeképpen a XANGA Investment & Development Group vegyesvállalatot alapított az Egyesült Arab Emírséghez tartozó Dubai székhelyű WDubai pénzügyi befektető holdinggal, közös fejlesztések megvalósítása érdekében Debrecenben és a régióban.
Ma is vállalható, sikeres állami beavatkozásnak tartja Bajnai Gordon volt miniszterelnök a Péti Nitrogénművek 2009 eleji pénzügyi megmentését.
A volt gazdasági miniszter kedden az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottsága, az elmúlt nyolc év kormányzati visszaéléseit vizsgáló albizottságának ülésén úgy ítélte meg, hogy szükséges volt a Péti Nitrogénművek 2009 eleji állami kisegítése.
- Kína támogatja a Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerepvállalását az európai hitelválság elleni küzdelemben, egyben a szervezet reformját is szükségesnek tartja - erősítette meg Li Ko-csiang (Li Keqiang) kínai miniszterelnök-helyettes, amikor találkozott az IMF vezetőjével Pekingben.