Sport

Eredmények megjelenítése 1241-től 1260-ig 1653 találatból.

Erdei Zsolt technikai KO-val legyőzte Mitchellt

Sport - 2011-06-05

Erdei Zsolt technikai KO-val legyőzte az amerikai Byron Mitchellt a vasárnap hajnalban Atlantic Cityben rendezett profi ökölvívógálán.A 10 menetesre tervezett félnehézsúlyú összecsapást a hatodik menetben zárta le a 37 éves magyar bokszoló, aki így 33. mérkőzése után is veretlen a profik között.

Eredmény, félnehézsúly:

Erdei Zsolt-Byron Mitchell (amerikai) technikai KO a 6. menetben

Női kosár Eb-pótselejtező - A finnek ellen sem botlottak a magyarok

A magyar női kosárlabda-válogatott 14 pontos győzelmet aratott szombaton Finnország felett a Sopronban zajló Európa-bajnoki pótselejtezőtorna második játéknapján, ezzel továbbra is százszázalékos.

Eredmény, 2. forduló:

Magyarország-Finnország 65-51 (18-15, 19-11, 11-10, 17-15)

Cseh László és Kis Gergő nyert Barcelonában

A magyarok két aranyérmet gyűjtöttek szombaton Cseh László és Kis Gergő jóvoltából a Mare Nostrum elnevezésű nemzetközi úszóverseny-sorozat nyitóállomásán, Barcelonában, Bernek Péter és Biczó Bence pedig egy-egy második helyezést szerzett. Cseh, Kis, Biczó és Kapás Boglárka teljesítette az olimpiai A szintet, így már biztos londoni induló.

Roland Garros, női egyes - Li Na diadalmaskodott

A kínai Li Na nyerte a francia nyílt teniszbajnokság női egyesét, miután a szombati döntőben két játszmában győzött a címvédő olasz Francesca Schiavone ellen.

Az összecsapás 1 óra 48 percig tartott.

A 29 éves Li Na pályafutása során először diadalmaskodott Grand Slam-tornán és egyben ő az első ázsiai teniszező, aki GS-viadalt tudott nyerni egyesben.

Indulhat a debreceni stadionépítés

Sport - 2011-05-31

Megalakult a debreceni stadion rekonstrukcióját végző projektcég, a Nagyerdei Stadion Rekonstrukciós Kft. A társaság megalapításáról szóló szerződést Horváth Gergely Domonkos, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója, Kósa Lajos, Debrecen polgármestere és Tauber Zoltán, a BMSK Beruházási, Műszaki, Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. vezérigazgatója írta alá.

Bajnokok Ligája - Messi a gólkirály

Sport - 2011-05-29

A szombati döntőben is egyszer eredményes Lionel Messi, az FC Barcelona argentin aranylabdása lett a labdarúgó Bajnokok Ligája 2010/11-es kiírásának gólkirálya 12 találattal.

A dél-amerikai futballista ezzel beállította a holland Ruud van Nistelrooy rekordját, utóbbi a 2002/03-as idényben ugyancsak tucatnyiszor volt eredményes.

A Barcelona ismét két góllal volt jobb az MU-nál

A Barcelona története során negyedszer hódította el a Bajnokok Ligája, illetve a BEK trófeáját, miután szombaton, a londoni Wembley Stadionban rendezett döntőben 3-1-re legyőzte a Manchester Unitedet.

A két csapat két évvel ezelőtti fináléjában szintén két góllal nyert a Barcelona, akkor 2-0 volt az eredmény.

Djokovic McEnroe rekordját megdöntve nyolcaddöntős a Roland Garroson

Novak Djokovic idei 40. mérkőzését is megnyerte, és ezzel megdöntötte John McEnroe 1984-ben felállított rekordját, az amerikai teniszező abban a szezonban harminckilenc mérkőzést nyert meg zsinórban. A szerb sportoló a Del Potro elleni győzelmével a nyolcaddöntőbe jutott a francia nyílt teniszbajnokságon.

Vettel idei negyedik győzelme

Sport - 2011-05-23

Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája nyerte vasárnap a 62. Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság ötödik futamát, a Spanyol Nagydíjat.

A vb-címvédő mögött két brit McLaren-pilóta, Lewis Hamilton és Jenson Button végzett a második és a harmadik helyen.

A 24 esztendős német versenyző idei negyedik, pályafutását tekintve pedig 14. futamgyőzelmét szerezte meg.

Kormánybiztos felügyeli a sportlétesítmény-fejlesztést

Sport - 2011-05-19

Vígh László személyében a kiemelt sportlétesítmény-fejlesztésekkel, sportberuházásokkal összefüggő kormányzati feladatok ellátásáért felelős kormánybiztost nevezett ki a kormány.

Az idei, 52. számú Magyar Közlönyben olvasható, Orbán Viktor miniszterelnök által aláírt határozat szerint a megbízatás május 1-től 2013. április 30-ig terjedő időtartamra szól.

Djokovic megint legyőzte Nadalt

Sport - 2011-05-16

Rafael Nadal a római tenisztorna fináléjában sem tudta megállítani a szerb Novak Djokovicot, aki ezzel idei 37. mérkőzését is megnyerte, s egyben elhódította 2,75 millió dollár összdíjazású viadalt bajnoki címét is.

Djokovic ezúttal két 6:4-es szettel, 2 óra 12 perc alatt győzte le a spanyol világelsőt, akit újabb sikerével már a világranglistán is "vészesen" megközelít.

Finnország a jégkorong világbajnok!

Az első harmadban egy hajszállal a finnek játszottak jobban, ám a svéd kapus Viktor Fasth mindent hárítani tudott. A gól nélküli első húsz perc után a második harmad derekán váratlanul jutottak vezetéshez a svédek. Magnus Paarjavi lőtt hihetetlenül pontosan a bal felső sarokba (0-1).

Mezey György levelét megírta

Doktor Mezey György, a Videoton vezetőedzője a klub honlapján reagált ara a hírre, hogy a fehérvári egyesület nem hosszabbítja meg a vezetőedzői szerződését, s a helyére a portugál Paulo Sousa kerül majd.

Djokovic bajnok lett Madridban - először győzte le Nadalt salakon

Sport - 2011-05-09

A második helyen kiemelt Novak Djokovic nyerte a madridi salakpályás tenisztorna 3,7 millió euró összdíjazású férfi versenyét, miután a vasárnapi döntőben két játszmában, 2 óra 18 perc alatt legyőzte a világelső Rafael Nadalt.

A nemzetközi Sportdöntőbíróság felmentette Mészáros Norbertet, ellenben Vukasin Polekszics büntetését helybenhagyta.

Sport - 2011-05-05

Mint ismert, a CAS március 10-én hallgatta meg az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) által eltiltott két futballistát, a velük tartó ügyvédeket, illetve tanúként Dombi Tibort és Djordje Panticsot. Az UEFA azért marasztalta el a két játékost, mert a szövetség szerint nem tettek eleget a jelentési kötelezettségüknek, amikor megpróbálták őket megvesztegetni.

Barcelonai tenisztorna, döntő: Nadal nyert

Sport - 2011-04-24

A hazai közönség előtt szereplő spanyol Rafael Nadal nyerte az 1,995 millió euró összdíjazású, barcelonai salakpályás férfi tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben két játszmában győzött honfitársa, David Ferrer ellen.

A Loki átzakatolt a Vasas-Hídon

Sport - 2011-04-23

Szezonbeli első idegenbeli győzelmét a Vasas vendégeként aratta a címvédő Debrecen, amely 5-1-re nyert Angyalföldön a labdarúgó Monicomp Liga 24. fordulójának szombati játéknapján.

A Debrecen az első pillanattól kezdve nagy fölényben futballozott, s már a szünetig kétgólos előnyt szerzett. A folytatásban sem változott a játék képe, így a hajdúságiak első idegenbeli sikere ilyen arányban is megérdemelt.

Magyar tréner lesz a befutó

Sport - 2011-04-19

A DVSC-TEVA vezetése 3-4 edzőjelölttel folytat megbeszéléseket.

A klubvezetés tájékoztatása szerint jelenleg három-négy lehetséges jelölttel folytatunk egyeztetéseket, ami kiderült: ezúttal magyar szakember ül majd le a Loki kispadjára. Elképzelhető, hogy házon belül oldódik meg a kérdés, de lehet, hogy egy új arc tűnik majd fel az Oláh Gábor utcán.

Overdose őrületes pályacsúccsal ismét a régi!

Sport - 2011-04-18

Telt ház, több, mint tízezer néző várta Overdose-t Hoppegartenben. A tribünön megfagyott a levegő, amikor ismételten csak nagy nehézségek árán sikerült a startgépbe vezetni, ám ez most szerencsére csak másfél percig tartott.

Először kapott ki hazai pályán a Debrecen a Monicomp Ligában

Sport - 2011-04-16

A kiesés ellen küzdő Siófok meglepetésre győzött a címvédő Debrecen otthonában a labdarúgó Monicomp Liga 23. fordulójában.

Az első félidőben két góllal büntette meg a 11-est hibázó és pontatlanul játszó hazaiakat a végig szervezetten küzdő Siófok. A Debrecen Mijadinoski piros lapja után - utolsó emberként lerántotta a kiugrani készülő Hommát - még nehezebb helyzetbe hozta magát a játékrész végén.