Az LMP szerint Petry Zsolt, Németországban elbocsátott kapusedző "szerencsétlen esete nem egy fontos probléma", hanem egy figyelemelterelés arról, hogy a kormány Magyarországon több százezer embert hagyott magára - mondta a párt társelnöke vasárnap, a Facebookon közvetített sajtótájékoztatón.
Kanász-Nagy Máté kifejtette, miközben a külföldi munkahelyét elvesztő Petry Zsolttal miniszterelnöki szinten foglalkoznak, addig Orbán Viktor továbbra sem beszél a vendéglátósok, a fodrászok, a taxisofőrök és más szolgáltatásokban dolgozók koronavírus-járvány alatti megélhetéséről, valamint a teljes védettség nélkül újra tanítani kényszerülő pedagógusokrólMájus 10-én indul újra a jelenléti oktatás a középiskolákban - mondta a miniszterelnök pénteken. Orbán Viktor a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában közölte, az operatív törzs döntött arról is, hogy az elmúlt évhez hasonlóan csak írásbeli érettségi vizsga lesz.
A kormányfő kifejtette, ez azért is fontos, mert az érettségi szerepet játszik az egyetemekre való bejutásban; azért, hogy fair legyen a tavaly és az idén érettségizők versenye fontos, hogy összhang legyen a két vizsga között.
A koronavírus-járványról szólva Orbán Viktor hangsúlyozta, a brit mutáns jóval agresszívebb és pusztítóbb, mint a járvány első hulláma idején megismert vírus. Az első időszakban a zárások, az elszigetelés önmagában képes volt a járványt eltüntetni két-három hónapra. A brit változat nem ilyen, a bezárkózás csak lassítani tudja a terjedését, megsemmisíteni csak vakcinával lehet
- Izraelben gyengül, a palesztin területeken viszont erősödik a koronavírus-járvány - jelentette szerdán a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet.
- Minden szociális ágazatban dolgozó koronavírus elleni azonnali beoltását követelte ismét a kormánytól az Országgyűlés népjóléti bizottságának szocialista elnöke kedden.
A kormány a járvány legnehezebb időszakában újabb, nagyon súlyos támadást indít a felsőoktatás, az egyetemek ellen - állítja az LMP frakcióvezetője. Keresztes László Lóránt csütörtöki, online sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy szerda éjfél előtt 11 olyan törvényjavaslatot nyújtottak be a parlamentnek, amelyekkel az állami tulajdonban lévő és állami fenntartású egyetemeket "gyakorlatilag" kiszervezik magánalapítványokba.
A politikus szavai szerint az eddigi tapasztalatok alapján teljes mértékben beigazolódni látszanak az ellenzéki pártok és az egyetemi vezetők által korábban megfogalmazott aggodalmak.
- Kitiltanak korábbi egyházmegyéjükből pedofília eltussolásával vádolt két lengyel egyházi vezetőt, Edward Janiak volt kaliszi megyés püspököt, valamint Slawoj Leszek Glódz nyugalmazott gdanski érseket - közölte hétfőn a varsói apostoli nunciatúra.
A nyugat-lengyelországi, Kalisz központú egyházmegye élére Ferenc pápa már januárban új püspököt nevezett ki, miután tavaly októberben elfogadta Edward Janiak lemondását. A lemondott egyházi vezetőt akkor arra kötelezték, hogy a visszaélések ügyében folytatott eljárás befejezéséig eddigi egyházmegyéjén kívül tartózkodjon.
- Létrejött a Felvidéken a megegyezés az egységes magyar érdekképviselet létrehozásáról, az új párt a Szövetség - Magyarok, nemzetiségek, régiók nevet viseli majd - jelentették be az új politikai tömörülést létrehozó pártok - a Magyar Közösség Pártja (MKP), a Most-Híd párt és az Összefogás - elnökei pozsonyi sajtótájékoztatójukon kedden.
- A Demokratikus Koalíció azonnali magyarázatot vár a kormánytól arra, hogy hol van a lélegeztetőgép-kapacitás felső határa. A DK szóvivője hétfői, online sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: a kormány korábban "kampánycéllal" vásárolt százmilliárdokért lélegeztetőgépeket, "méghozzá abban a biztos tudatban", hogy szakemberek híján az egészségügy ezeknek csak a töredékét tudja majd használni.
Barkóczi Balázs szerint a kabinet arról azonban mindig mást mond, hogy hány ilyen eszköz működtetéséhez van elég szakember. Amikor pár százan voltak lélegeztetőgépen, akkor a kormány illetékesei azt mondták, hogy egy időben akár ezer embert is lélegeztetni tudnak; amikor a lélegeztetőgépen lévők száma meghaladta a kilencszázat, akkor arról beszéltek, hogy a kapacitás 1400 ember, most, amikor 1340-en vannak lélegeztetőgépen, ugyanezek az illetékesek azt mondják, hogy kétezer embert is tudnának egyszerre lélegeztetni - mutatott rá a szóvivő.
Az LMP szerint kizárólag kormányváltással érhető el a szociális dolgozók megfelelő megbecsülése - mondta Ungár Péter vasárnap, a Facebookon közvetített sajtótájékoztatón.
- Ujhelyi István, az MSZP európai parlamenti képviselője továbbra is arra vár választ a kormánytól, hogy pályázik-e az uniós munkahelyvédelmi program maradványösszegére.
A szocialista politikus csütörtöki online sajtótájékoztatóján bírálta a kormányt, amiért hetek óta nem ad érdemi választ ezzel kapcsolatos megkereséseire. Emlékeztetett: az Európai Unió munkahelyvédelmi programjának (SURE) első körében a magyar kormány mindössze 504 millió eurót tudott lehívni, más országoknál jóval kevesebbet. Ezért - folytatta - hónapok óta arról próbálja meggyőzni a kormányt, hogy nyújtson be pályázatot a még fennmaradt 9,7 milliárd eurós keretre.
„Tartsátok tiszteletben e napot, melyen a nép szava először megszólalt. Március 15-ike az, írjátok föl szíveitekbe és el ne felejtsétek. A magyar nemzet szabadsága e naptól kezdődik.”
Tisztelt Honfitársaim!
Jókai Mór erkölcsi parancsa ez: „(…) Tartsátok tiszteletben e napot (…)”.
A napot, amellyel a magyar nemzet szabadsága kezdődik. A napot, amelyről 173 éve magyarok újabb és újabb nemzedékei emlékeznek meg. Március idusát sosem felejtettük, mindig tiszteletben tartottuk, és immáron 31 éve szabadon emlékezünk meg róla.
Tegnap jelent meg egy friss európai tanulmány, amely szerint arányaiban a magyarok kapták a legkevesebb bértámogatást tavaly az EU-ban.Míg például Horvátországban minden második munkavállaló, vagy a labornak tekintett Ausztriában minden harmadik munkavállaló kapott állami bértámogatást, addig Magyarország a teljes lista legalján van, nálunk a dolgozók apró töredéke részesült csak állami segítségben. Ez fekete-fehér bizonyítéka annak, hogy a magyar kormány elmulasztotta a válságkezelést és cserbenhagyta a magyaroka
A harmadik hullám minden várakozást felülmúl: többen fertőződnek meg, kerülnek kórházba és lélegeztetőgépre, mint eddig bármikor a járványban. Több kórház már most telített, a tartalékok elfogytak, és hiába van még ágy vagy lélegeztetőgép a raktárban, orvos és ápoló nincs és nem is lesz több.
Az Európai Bizottság további 9 milliárd euró összegű, 2036. júniusi lejáratú kötvénycsomagot bocsátott ki a koronavírus-járvány miatt megnövekedett munkanélküliség mérséklését célzó uniós program (SURE) lehívható forrásai számára - közölte az uniós bizottság szerdán.
Továbbra is szinte használhatatlan a 8 milliárd forint közpénzből fejlesztett és bevezetett Kréta online iskolai felület a digitális oktatás első hetében, bosszúságot okozva ezzel tanároknak, diákoknak, szülőknek egyaránt. Elképesztő, hogy erre sem képes normálisan felkészülni a kormány, pedig tudni lehetett, hogy bekövetkezik ez a kényszerű átállás.
Minden idők legnagyobb kormányzati összeomlását egyetlen hét alatt hozta össze az Orbán-kormány: először azt mondták, lesz tömeges oltás, aztán hogy nem lesz, aztán kiderült, hogy aki mégis elmegy, azt beoltják, vagy nem, vagy beoltják, de máshol. Aki pedig jelezni szeretné, hogy hibásan hívták be, az hívjon egy telefonszámot, amit nem tud Orbán Viktor, nem tud Müller Cecília, de végül kiderül a telefonszám, csak nem működik. A kormányzati összeomlás és össze-visszabeszélés közben az egészségünk és az életünk a tét, hiszen aki időt veszít, életet veszít.
- "Segíteni fogunk, senkit sem hagyunk az út szélén!" - mondta Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán a hétfőtől hatályba lépő korlátozások érintettjeinek üzenve.
A kormányfő a Vakcinainfó Extra - 3. rész című videobejegyzésben úgy fogalmazott, a következő két hét valóban nehéz lesz, hiszen az eddig nyitva tartó üzletek közül többet be kell zárni és a szolgáltatások is szünetelni fognak.
"Akiket ez érint, nehéz helyzetbe kerülnek. Segíteni fogunk, senkit sem hagyunk az út szélén!" - jelentette ki.
Orbán Viktor aláhúzta, 50 százalékos bértámogatást adnak a most leállított szolgáltatásokban dolgozóknak, például fodrászoknak, kozmetikusoknak, bolti eladóknak.
- Most zárnunk kell ahhoz, hogy húsvétkor nyithassunk - mondta Orbán Viktor pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. A miniszterelnök hozzátette: "Az biztos, hogy a mostani kéthetes zárással befordultunk a célegyenesbe, most már a vírus elleni háborúnak utolsó szakaszában, a célegyenesben vagyunk".
A korlátozásokkal kapcsolatban bejelentette: a bölcsődéket egyelőre megpróbálják nyitva tartani, a virágosok pedig a nőnapra tekintettel március 8-án még nyitva lehetnek.
Fejlesztési forrásoktól esik el az az egyetem, amely nem vesz részt a modellváltásban, vagyis szó sincs arról, hogy az intézmények önként léptek volna be az átalakítás folyamatába - jelentette ki szerdai online sajtótájékoztatóján az LMP parlamenti frakcióvezetője.
- A koronavírus-járvány harmadik hullámára tekintettel - a magyar állampolgárok életének és egészségének megóvása érdekében - a kormány március 15-én 24 óráig meghosszabbította az ország schengeni belső határszakaszán ideiglenesen bevezetett határforgalom-ellenőrzést és határőrizeti feladatokat - közölte a járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs ügyeleti központjának helyettes vezetője a testület hétfői online sajtótájékoztatóján.