Archívum

Eredmények megjelenítése 24861-től 24880-ig 67630 találatból.

Tudose-nyilatkozata - A román miniszterelnök azt állítja, nem beszélt akasztásról

Külföld - 2018-01-15

Mihai Tudose román miniszterelnök hétfőn azt mondta: nem beszélt akasztásról, amikor a múlt héten az erdélyi magyar pártok autonómianyilatkozatát kommentálta. Tudose leszögezte: románként határozottan fenntartja álláspontját, hogy semmilyen szinten, még békés egyeztetéseken sem képezheti alku trágyát Románia területi integritása, nem lehet szó Románia valamely részének autonómiájáról.

Jobbik: meg kell változtatni a gyógyszertámogatási rendszert

Belföld - 2018-01-15

A Jobbik a gyógyszertámogatási rendszer megváltoztatását szorgalmazza. Varga-Damm Andrea, az ellenzéki párt országgyűlésiképviselő-jelöltje hétfői budapesti sajtótájékoztatóján arról beszélt: míg 1989 előtt jelképes összegbe kerültek a gyógyszerek és nagyjából 1100 féle létezett, addig 1992 óta jelentősen megnőtt a készítmények száma és ára. A lakosság 2002 óta többet költ gyógyszerre, mint az állam - mondta a politikus, aki szerint ez nem helyénvaló, mert az egészségügyi járulékokból telne nagyobb állami szerepvállalásra.

Megjegyezte azt is, hogy a kiváltott gyógyszerek fele népbetegség kezelésére szolgál. Kiemelte, hogy Magyarország a nemzetközi gyógyszerpiac 0,36 százalékát teszi ki, azaz arányosítva egy 24 millió fős ország gyógyszerfogyasztását adja.

Kábítószer-termesztők ellen emeltek vádat Borsodban

Kékhírek - 2018-01-15

Kábítószer-termesztő vietnámi és magyar állampolgárok ellen emelt vádat a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség - közölte a vádhatóság hétfőn az MTI-vel. Az öt férfi Ormosbánya külterületén, egy pincerendszerben termesztett indiai kendert.

A vádirat szerint a két vietnámi férfi egyike - aki 2000 óta Magyarországon él és már volt büntetve kábítószerrel összefüggő bűncselekmény miatt - határozta el, hogy nagyüzemi méretekben fog indiai kendert termeszteni. Fiatalabb társa - aki életvitelszerűen Csehországban él - szerezte be az ehhez szükséges növényi töveket.

Ormosbányán a magyar vádlottak egyike, egy 62 éves férfi szerezte meg a külterületi ingatlant, amely alatt mintegy 1500 négyzetméternyi pince húzódott. Két magyar társával, a vietnámiak útmutatása alapján, alakították át a pincét a termesztéshez, a pénzt a külföldiek adták.

Airbus: leáll az A380-as gyártása, ha nem lesznek új megrendelések

Gazdaság - 2018-01-15

Az Airbus leállítja a világ legnagyobb utasszállítója, az A380-as gyártását, ha nem sikerül új megrendeléseket begyűjteni - mondta John Leahy, a toulouse-i gyártó kereskedelmi vezetője hétfőn.

Az Airbus éves értékesítési és átadási statisztikájáról tartott, az interneten is közvetített sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva John Leahy azt mondta, az Emirates kezében van az A380-as sorsa, ha a dubaji székhelyű cég nem rendel újakat, akkor le kell állítaniuk a gyártást. A leállításra vonatkozó tervek már elkészültek.

Családok éve - Több százan zenélnek a Család-OK országos koncertjein

Helyi - 2018-01-15

Az ország több mint száz iskolájában, köztük Debrecen negyven oktatási intézményében zenélnek családok hétfőn a Családok éve nyitórendezvényein, a Család-OK Országos Koncert második napján - közölte a családi zenélést meghirdető Debreceni Kör Dáma Egyesület elnöke.

DK: az egyházak ne avatkozzanak bele a politikába!

Belföld - 2018-01-15

A Demokratikus Koalíció EP-képviselője arra szólította fel az egyházakat, hogy ne avatkozzanak bele a politikai életbe, a választási kampányba. Niedermüller Péter hétfői budapesti sajtótájékoztatóján arra reagált, hogy Németh László hódmezővásárhelyi esperes-plébános azt ajánlotta a híveknek, ne a független Márki-Zay Pétert, hanem a volt alpolgármestert, a kormánypárti Hegedűs Zoltánt támogassák a település időközi polgármester-választásán.

A DK alelnöke azt mondta, hogy ami Hódmezővásárhelyen történt, az a jóérzésű híveket is megbotránkoztatta.

Óriási, 910 karáros gyémántot találtak Afrika déli részén

Olvastuk - 2018-01-15

A világ ötödik legnagyobb, 910 karátos gyémántját találták meg egy lesothói bányában.A gyémántbányászattal foglalkozó Gem Diamonds hétfőn jelentette be, hogy a dél-afrikai királyságban működő Letseng bányájából napvilágra került egy színtelen, kitűnő minőségű gyémánt, amelyet a világ legértékesebb gyémántjai közé lehet sorolni, abba a kategóriába, ahová a kibányászott gyémántok mindössze egy százaléka kerül.

A bejelentés hírére máris 15 százalékkal emelkedett a cég Londonban jegyzett részvényinek értéke. A Letseng bányából előkerült gyémántokat általában kiemelkedően magas karátonkénti áron vásárolják meg

Jobbik: a kormány tervszerűen csapolja meg a közpénzeket

Vélemény - 2018-01-15

A Jobbik értékelése szerint a kormány tervszerűen csapolja meg a közpénzeket, ezért 2018 után el kell számoltatni. Szilágyi György, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője hétfői budapesti sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy az OLAF súlyos szabálytalanságokat tárt fel az Elios Innovatív Zrt. 2011 és 2015 közötti, uniós forrásokat felhasználó közbeszerzéseivel kapcsolatban.

Emiatt előfordulhat, hogy 40 millió eurót, azaz közel 12 milliárd forintot vissza kell fizetni az Európai Uniónak - tette hozzá, jelezve: ez ellen az egyetlen mentsvár, ha a magyar ügyészség tárja fel az ügyet, ugyanis akkor a forrás felhasználható más célra.

Varsó az Interpoltól kéri 1600 egykori SS-lágerőr hollétének megállapítását

Fontos - 2018-01-15

A lengyel Nemzeti Emlékezet Intézete (IPN) ügyészei azt kérik az Interpoltól, a nemzetközi rendőri együttműködési szervezettől, hogy állapítsa meg, él-e még, és ha igen, hol tartózkodik jelenleg az egykoron a megszállt Lengyelország területén létesített náci német lágerek 1600 őre - közölte hétfőn a Rzeczpospolita című lengyel napilap.

Az IPN ügyészeti részlegében munkacsoportot alakítottak, hogy megállapítsák azon személyek adatait, akik a második világháború idején SS-tagokként azokban a koncentrációs és haláltáborokban teljesítettek szolgálatot, amelyeket a Harmadik Birodalom a megszállt Lengyelország területén hozott létre - írta a lap.

Az MNB feljelentést tett engedély nélküli pénzügyi szolgáltatási tevékenység miatt

Fogyasztóvédelem - 2018-01-15

Az MNB azonnali hatállyal megtiltotta a budapesti székhelyű CD Insurance Kft.-nek, hogy engedély vagy bejelentés nélkül pénzügyi szolgáltatási tevékenységet folytasson, a jegybank a társasággal szemben piacfelügyeleti eljárást folytat és büntetőfeljelentést tett.


Hatvanöt év koronás főként - a királynő szavaival

Külföld - 2018-01-15

Isten kegyelméből Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága és más birtokok és területek királynője, a Nemzetközösség feje, a hit védelmezője - az idén lesz hatvanöt éve, hogy II. Erzsébet királynő koronás főként viseli ezeket a címeket, de most első ízben osztotta meg személyesen is az alattvalókkal, hogy milyen emlékeket őriz a hat és fél évtizeddel ezelőtti világraszóló koronázási ceremóniáról.

A BBC televízió által készített, The Coronation - A koronázás - címmel vasárnap este műsorra tűzött egyórás dokumentumműsor példátlan az angol-brit monarchia történetében, a brit uralkodók ugyanis az íratlan, de törvényerejű protokoll szerint soha nem nyilatkoznak közvetlenül a médiának. Az életének 92. évében járó II. Erzsébet királynő az 1953. június 2-án lezajlott koronázás óta most találkozott először ismét Szent Eduárd koronájával. Ezt az aranykoronát - amely 1661-ben, II. Károly koronázására készült, de az utolsó előtti angolszász király, a normann hódítás évében elhunyt Hitvalló Eduárd emlékét őrzi - ugyanis csak egyszer, a koronázás napján helyezik minden uralkodó fejére, utána gondosan elrejtik a londoni Tower ősi erődjének kincstárában.

Hó és eső is várható a héten

Közérdekű - 2018-01-15

Kedden egyre többfelé várható csapadék: északkeleten hó, havas eső, másutt eső, kezdetben átmenetileg ónos eső is. Helyenként megerősödik a szél is. A leghidegebb órákban mínusz 7 és mínusz 2 fok között alakul a hőmérséklet, de a gyengébben felhős, havas északkeleti részeken mínusz 10 fok is lehet. A nappali maximumok északkeleten csak fagypont körül, másutt többnyire 3-8 fok között alakulnak.

Szerdán is többfelé várható eső, a reggeli órákban északon és az Alpokalján ónos eső is. Este a szél is megerősödik. A minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 3, a maximumhőmérséklet plusz 2-8 fok között alakul.


Ferenc pápa: jogos a migránsokkal szembeni félelem, de ez ne vezessen elutasításhoz

Külföld - 2018-01-14

- Jogosak a bevándorlókkal szembeni félelmek, ennek azonban nem szabad gátolnia a befogadásukat - hangsúlyozta Ferenc pápa vasárnap a migránsok és menekültek világnapján a vatikáni Szent Péter-bazilikában bemutatott misén.

Babis az elnökválasztás második fordulójában is Zemant támogatja, de ellenfele táborának megerősödésére számít

...kontra - 2018-01-14

Amennyiben Milos Zeman ellenfelei az elnökválasztás második fordulójában összefognak, akkor "valóban olyan erősek lehetnek, hogy veszélyeztethetik a jelenlegi államfő pozícióját" - jelentette ki Andrej Babis cseh miniszterelnök vasárnap a Prima kereskedelmi televízióban közvetített interjújában, hangsúlyozva, hogy az elnökválasztás második fordulójában is Zemant támogatja.

A málenkij robot bűn nélküli büntetés volt

Belföld - 2018-01-14

A málenkij robotra elhurcolt embereknek semmiféle bűnük nem volt, bűn nélkül kellett büntetést elszenvedniük - mondta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára a vasárnap Zebegényben rendezett megemlékezésen.

A Pest megyei község önkormányzata, Zebegény Német Nemzetiségi Önkormányzata és a Sonnenblumen Hagyományőrző Alapítvány közös megemlékezésén Rétvári Bence azt mondta: a málenkij robot annak a küzdelemnek a része volt, amely a náci Németország mielőbbi legyőzéséért folyt a szövetségesek és a sztálini Szovjetunió között, amikor nem lehetett tudni, "ki ér előbb Berlinbe".

Közel 2,5 milliárd forint támogatást nyújt a magyar állam Székelyudvarhelynek

Ajánljuk - 2018-01-14

Közel 2,5 milliárd forint támogatást nyújt a magyar állam székelyudvarhelyi projektekre - jelentette be vasárnap a székelyudvarhelyi városházán tartott sajtótájékoztatóján Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára.

Brexit - Skót miniszterelnök: a függetlenség kínálja a legjobb jövőt Skóciának

EU - 2018-01-14

A skót miniszterelnök szerint továbbra is a függetlenség kínálja a legjobb jövőt Skócia számára, de az erről szóló döntés akkor lesz esedékes, ha már körvonalazódott a brit EU-tagság megszűnésének feltételrendszere.

Nicola Sturgeon a BBC televízió vasárnapi politikai magazinműsorában kijelentette: jelenleg "nagy a zűrzavar" abban a kérdésben, hogy milyen lesz Nagy-Britannia és az Európai Unió jövőbeni kapcsolatrendszere, és a skótok szeretnének már tisztán látni ebben az ügyben

Fehér Ház: a WSJ rosszul idézte Trumpot

Külföld - 2018-01-14

A The Wall Street Journal a neki adott interjúban rosszul idézte Donald Trump amerikai elnököt, amikor azt írta, az elnök szerint "valószínűleg jó kapcsolata van" Kim Dzsong Un észak-koreai diktátorral - tudatta helyi idő szerint szombat éjjel a Fehér Ház.

Turisztikai fejlesztések valósulnak meg a Fertő-tájon

Befektetés - 2018-01-14

A Fertő-táj önálló turisztikai attrakcióvá válását segítő fejlesztések valósulnak meg jövő nyár közepéig 406 millió forint európai uniós támogatásból a világörökségi terület hat helyszínén.

Taschner Tamás a Fertő-táj Világörökség Magyar Tanácsa Egyesület ügyvezetője elmondta: a Fertő-táj ékkövei elnevezésű projekttől azt várják, hogy néhány éven belül több mint kilencezerrel nőjön a látogatók száma.

Változott a bizonyítással járó költségek szabályozása a polgári eljárásokban

Jogtudor - 2018-01-14

Megváltozott a bizonyítással járó költségek előlegezésének és viselésének szabálya a január 1-jén életbe lépett új polgári perrendtartás (pp) nyomán. A Fővárosi Törvényszék honlapján olvasható közlemény szerint a perben a bizonyítással járó költségeket - például a bizonyítással összefüggő fordítási és tolmácsdíjakat - a bizonyító félnek kell megelőlegeznie. Bizonyító fél pedig az, akinek érdekében áll, hogy a perben jelentősnek számító tényeket a bíróság valósnak fogadja el.