A Mol-csoport megvásárolta a horvátországi Tifon üzemanyag-kiskereskedelmi hálózatot. A társaság közölte: 2007. augusztus 2-án, 9 hónapos tárgyalássorozatot követően megállapodást írt alá a Tifon horvátországi kis- és nagykereskedelmi társaság 100 százalékának megvételéről. A vételárat nem közölték.
A Mol Nyrt. szerdán 187.279 darab Mol részvényt vásárolt a Budapesti Értéktőzsdén 28.224 forintos átlagárfolyamon - közölte az olajtársaság a tőzsde honlapján csütörtökön. A tranzakciót követően a társaság 5.008.635 darab "A" sorozatú valamint 578 darab "C" sorozatú saját kibocsátású részvényt birtokol.
A Mol Nyrt. csütörtökön 250.000 darab Mol részvényt vásárolt a Budapesti Értéktőzsdén 28.545 forintos átlagárfolyamon - közölte az olajtársaság a tőzsde honlapján pénteken. A tranzakciót követően a társaság 4.371.356 darab "A" sorozatú valamint 578 darab "C" sorozatú saját kibocsátású részvényt birtokol.
Magyarország a külföldi tőkebefektetési projektek száma alapján az európai rangsor 11. helyén állt 2006-ban, ami némi visszacsúszást jelent a 2005-ös 8. helyhez képest. Az Ernst and Young külföldi tőkebefektetésekről készített tanulmánya szerint világméretekben a külföldi befektetések népszerűségét tekintve Nyugat-Európa áll az első helyen, a második Kína, a harmadik Közép-Kelet-Európa.
A GT Solar International, Inc., a fényelektromos (photovoltaic, PV) ágazatban az egyik legnagyobb "kulcsrakész" gyártósor és -berendezés gyártó vállalat bejelentette, hogy teljes tulajdonú leányvállalata, a GT Solar Incorporated 40.700.000 dollár értékben megrendelést kapott a Soltech, S.A.-tól.
A Mol július 3-án 700 ezer darab saját kibocsátású részvényt vásárolt a Budapesti Értéktőzsdén 28.789 forintos átlagárfolyamon - közölte az olajtársaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján. A tranzakciót követően a társaság 10.587.690 db "A" sorozatú valamint 578 db "C" sorozatú részvényt birtokol, így tulajdona már csaknem eléri a törvényben limitált 10 százalékot.
A Shell Hungary Zrt. földgáz-kereskedelmi üzletágat alapított a magyar piacon - mondta Varga István, a társaság vezérigazgatója Budapesten. Hozzátette: Magyarország Európában a 17. országként kapcsolódhat be a Shell földgáz-kereskedelmi láncába. Varga István kifejtette: elsősorban az ipari szegmensben jelennek meg, de adnak el gázt szolgáltatóknak és villamosenergia-termelőknek is.
A francia Danone - a Győri Keksz tulajdonosa - azt fontolgatja, hogy eladja kekszgyártó üzletágát, francia lapértesülések szerint az amerikai Kraft, vagy a Kellogg csoportnak
Az amerikai szövetségi tartalékbank (Fed) csütörtökön változatlanul 5,25 százalékon tartotta az alapkamatot az inflációs helyzet némi javulására és a gazdaság mérsékeltebb ütemű jövőbeni növekedési kilátásaira hivatkozva. Az utolsó csökkentés 2003. június 25-én volt, negyed százalékponttal 1,00 százalékra, 1958 óta a legalacsonyabbra.
A Mol kedden szerződést kötött az OTP Bankkal, amely szerint a bank részt vesz az olajipari társaság saját részvény vásárlási programjában. A Mol pénteken jelentette be, hogy a tőkeszerkezet optimalizálása érdekében saját részvény vásárlási program indításáról döntött. Az OTP Banknak a Molban fennálló közvetlen és közvetett befolyása pénteken 9,098 százalékra, 9.752.158 darab részvényre emelkedett.
A Mol a 2007. június 22-én tett bejelentése alapján, 2007. június 25-én 251.331 darab Mol részvényt vásárolt a Budapesti Értéktőzsdén az ING Bank, mint befektetési szolgáltató közreműködésével 27.871 forint átlagárfolyamon - közölte a társaság a tőzsde honlapján kedden. A tranzakciót követően a társaság 3.331.127 db "A" sorozatú valamint 578 db "C" sorozatú részvényt birtokol.
Az osztrák OMV 8,6 százalékot szerzett a magyar olaj- és gázipari társaság, a Mol alaptőkéjéből, így 18,6%-ra növelte részesedését - áll az OMV közleményében, amelyet hétfőn tettek közzé a BÉT hivatalos honlapján.
Az olasz ENI és az orosz Gazprom emlékeztetőt írt alá szombaton Rómában Oroszországból Európába vezető gázvezeték építéséről és működtetéséről: a Déli áramlat nevű vezeték a Fekete-tengeren keresztül szállítja majd az energiahordozót.
Indiai cégek az idén mintegy 35 milliárd dollárt költhetnek külföldi cégek felvásárlására. Az akvizíciókra fordított összeg folyamatosan és erős ütemben nő: tavaly ennek csak kevesebb mint felét, 2005-ben csupán 4,3 milliárd dollárt költöttek erre.
Az elmúlt negyedévben 25 százalékkal nőtt a pénz- és tőkepiaci szektor szolgáltatóival szemben a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez (PSZÁF) érkezett panaszok száma, az idei év első három hónapjában összesen 1463 db írásos fogyasztói bejelentés érkezett.
Nemzetközi gázvezetékprojektekről tárgyalt a Mol elnök-vezérigazgatója a Gazprom egyik vezérigazgató-helyettesével a szentpétervári gazdasági fórum alkalmával.