Az Unió biztonságos élelmiszerellátása a következő évtizedek egyik legnagyobb biztonságpolitikai kihívása lesz, mondta Tabajdi Csaba, az Európai Parlament Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Bizottságának tagja. 2050-ben hárommilliárddal több lakosa lesz a Földnek, a kiélezett harc azonban már most elindult a termőföldért.
Húsz, magyar felsőoktatási intézményben tanuló hallgató számára nyílik lehetőség arra, hogy a Fiatal Európa Szerkesztőség tagjaiként közelebbről is megismerjék a hazai és európai döntéshozók soros elnökséghez kapcsolódó munkáját. A hallgatók profi körülmények között tudósítanak majd a soros elnökség fejleményeiről.
Hatékony innovációs politika nélkül a fejlődés elképzelhetetlen az Európai Unióban - hangsúlyozták Brüsszelben az EU jövője című konferencián. Martin Schulz, a szociáldemokrata frakció elnöke szerint, a párt nevéhez, oly szorosan kötődő progresszív politikát kell folytatni, akkor is, ha innovációról van szó. Herczog Edit úgy véli, elsősorban az innovációt is sújtó pénzhiányra kell megoldást találnia a közösségnek.
Magyarországnak kiemelten fontos, hogy uniós elnöksége idején megőrizze a kohéziós politika súlyát és szerkezetét - jelentette ki Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter tegnap az Európai Unió, vezető lapjait képviselő újságíróknak tartott sajtótájékoztatón.
A megfelelő és sikeres válasz az előttünk álló, példa nélküli közös kihívásokra nem a kevesebb, hanem a több Európa. Erről Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter beszélt január 5.-én, mintegy félszáz, Brüsszelbe akkreditált külföldi újságíró előtt Budapesten.
A Wirtschaftsblatt információi szerint az Európai Bizottság vizsgálatot indított a Magyarországon bevezetett válságadó kapcsán.A lap szerint az Európai Bizottság már decemberben megkezdte a válságadók vizsgálatát, vagyis a multinacionális cégek panasza nem volt hiábavaló. A jelek szerint a szervezet már októberben, a vonatkozó törvény hatályba lépését követő második napon érdeklődött a magyar kormánynál a válságadókkal kapcsolatban és a kabinet decemberben válaszolt is a felmerült kérdésekre.
Szankciókat követel a magyar kormány ellen tizenhárom jelentős európai nagyvállalat elsőszámú vezetője a különadók, és a külföldi vállalatokra vonatkozó egyéb intézkedések miatt - írta a hétvégén a Die Welt című német lap online kiadása egy december 15-én íródott közös levélre hivatkozva.
Görögországnak és Portugáliának az eurózónán kívül kellene maradniuk, gazdaságaik ugyanis nem elég felkészültek arra, hogy a közös európai valutát használják" - minderről Ivan Miklos a cseh Hospodarské noviny nevű gazdasági lapnak nyilatkozott a bolgár forrás szerint.
Vizsgálatot indít az Európai Bizottság a Malévnál az állami támogatások ügyében, amelyek sérthetik az közösség szabályait – írja a Bloomberg a bizottság közleményére hivatkozva.
A bizottság gyanúja szerint a magyar állam tőkeinjekcióval, kedvező kölcsönökkel és adóhalasztásokkal kedvezőbb pozícióba hozta a nemzeti légitársaságot más piaci szereplőkkel szemben, amely sérti az uniós versenyszabályokat.
Bár a politika szereti elhitetni az emberekkel, hogy egy varázsütéssel csökkenti a gázárakat, Európa azonban afelé halad, hogy ez piaci kérdés maradjon – fogalmazott Herczog Edit az Országgyűlésben kedden. Mindenki számára elérhető, megfizethető és környezetbarát energia kell, összegezte az EP-képviselő az európai energiapolitika kihívásait, melyek a 2011-ben esedékes uniós magyar elnökségre is feladatokat rónak.
Az Európa Tanács 2010. december 20-i ülésén a mérgező, egészségünket veszélyeztető biocidok (rovar- és rágcsálóirtó, valamint fertőtlenítő szerek) piacon tartása mellett foglalt állást. A Tanácsi Közös Álláspont jelentős visszalépés az Európai Parlament (EP) által szeptemberben megszavazottakhoz képest.