Létrejötte óta, öt év alatt mintegy 10 milliárd forint áfa- és egyéb adóelkerülést akadályozott meg, laborhálózatában pedig több mint 12 millió vizsgálatot végzett el a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) - közölte a hivatal az MTI-vel hétfőn.
A Nébih létrejöttének március 15-i évfordulója alkalmából kiadott közlemény figyelmeztet, hogy a kábítószer terjesztés után világszerte az élelmiszerhamisítás a második legjelentősebb illegális tevékenység, a hivatal ezért minden eszközzel fellép a szürke- és feketegazdaság ellen, az ilyen ügyekre létrehozott Kiemelt Ügyek Igazgatósága az elmúlt években több mint 90 százalékos felderítési arányt ért el.
Jogsértő volt a Telenor Magyarország Zrt. sms-kommunikációja a kiegészítő adatszolgáltatások felhasználási idejéről, ezért a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 15 millió forint bírságot szabott ki a társaságra, és megtiltotta a jogsértő gyakorlat folytatását - közölte a GVH szerdán. A Telenor közölte, már a versenyfelügyeleti eljárás alatt módosította a kifogásolt sms-kommunikációt, vizsgálják a határozatot, és később döntenek a lehetséges jogi lépésekről.
A versenyhatóság a 2015 novemberében bevezetett, kiegészítő mobilinternetes adatjegyek és adatcsomagok igénybevételéről szóló tájékoztatásokat vizsgálta. A közlemény szerint a Telenor tájékoztatása megtévesztő volt a kiegészítő adatcsomagok felhasználási idejéről, azok ugyanis - az sms-ekben foglaltakkal ellentétben - nem egy hónapig, csupán a számlázási ciklus végéig álltak az ügyfelek rendelkezésére.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) jogsértőnek ítélte a Magyar Telekom Nyrt. összehasonlító reklámjait, ezért 35 millió forintos bírságot szabott ki a vállalatra - közölte a hivatal hétfőn.
Semmilyen különbség nincs az Aldi több országban is forgalmazott sajátmárkás termékeinek minősége között, az üzletlánc által is árult, más nemzetközi márkák gyártói viszont maguk felelnek a minőségért - hangsúlyozta Bernhard Haider, az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. ügyvezető igazgatója a társaság biatorbágyi központjában rendezett pénteki sajtóbeszélgetésen.
Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter elrendelte a hazai és a külföldi kiskereskedelemben kapható azonos termékek újabb átfogó vizsgálatát - közölte Zsigó Róbert, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.
- Megsértette a hálózatsemlegességi előírásokat a Telenor a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) határozata szerint azzal, hogy kiemelt bizonyos tartalomtípusokat, valamint előnyben részesített egyes alkalmazásokat és szolgáltatásokat, ezért a hatóság a jogsértő állapot beszüntetésére szólította fel a szolgáltatót.
Több mint 450 kilogramm jelöletlen, részben penészes tejterméket foglaltak le a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei egy kistarcsai kistermelőnél. Az ügyben több százezer forintos bírság kiszabása várható.
A Nébih pénteki közleménye szerint a kistermelő a nagykereskedésben vásárolt szlovák juhtúrót és vajat kicsomagolta, majd sajátjaként árulta, elsősorban a gödöllői piacon. A higiéniai hiányosságok miatt a hatóság felfüggesztette a kistermelő tejtermék előállítói tevékenységét.
A fogyasztók megtévesztése miatt a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) két eljárásban 16,4 millió forint bírságot szabott ki több, üdülési jogot értékesítő társaságra, és megtiltotta a jogsértő magatartás folytatását - közölte a hatóság kedden.
Az egyik döntés a HuPont Kft.-t, a Dial Tone Kft.-t, a Well4U Kft.-t és az Electronic Exchange and Earnings LLC-t (HuPont Kft.-t és társait), a másik a Bindsystem Hungary Kft.-t és a SOLARPOLAR-ENERGETIKA 2020 Kft.-t érinti.
Jogsértő összehasonlító reklámok miatt 600 millió forint bírságot szabott ki a Telekomra a Gazdasági Versenyhivatal (GVH)A GVH csütörtöki közleménye szerint a Magyar Telekom Nyrt. 2014 októbere és 2015 júniusa között megjelent reklámjaiban nem tárgyilagosan vetette össze saját és versenytársai 4G mobilinternet-hálózatainak nagyságát.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 1,5 millió forint bírságot szabott ki az SCB Trade Kft.-re, mert jogsértően népszerűsítette Belly-Fit erjesztett zöld- és puer teában pácolt japán aszalt szilva elnevezésű étrend-kiegészítő termékét, annak egyes, az egészségre általánosan gyakorolt kedvező hatásával kapcsolatos, a termék összetételére vonatkozó állításai nem felelnek meg az ágazati szabályokban meghatározott reklámozási rendelkezéseknek - közölte a versenyhatóság csütörtökön.
- A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint a Duna House Holding Nyrt. (DHH) és az Otthon Centrum Holding Kft. (OCH), valamint a Duna House Franchise Szolgáltató Kft. (DHF) és az Otthon Centrum Franchising Tanácsadó Kft. (OCF) összehangolta árpolitikáját, egyúttal bizalmas, üzleti információkat osztott meg egymással keresztértékesítési együttműködéseik keretében, a jogsértések miatt a versenyhivatal összesen 75 millió 680 ezer forint bírságot szabott ki a cégekre - közölte a GVH kedden.
A GVH jogsértőnek találta a DHF és az OCH által a franchise hálózatok tagjainál alkalmazandó megbízási díjak meghatározását, azaz, a minimum jutalékok alkalmazását, és a franchise partnerek működési területére vonatkozó korlátozásokat.
- A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 180 millió forint bírságot szabott ki a luxemburgi Indumet S.A. társaságra, illetve 210 millió forintos bírsággal sújtotta a magyar R-TAIL Concept Kft.-t engedély nélküli követelésvásárlási tevékenység miatt - közölte a jegybank hétfőn.
A jegybank mindkét ügyet a jogosulatlan követelésvásárlások visszaszorítására indított vizsgálatsorozata keretében tárta fel, és mindkét ügyben büntetőfeljelentést is tett az illetékes nyomozó hatóságnál.
Nyolcmillió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki a KBC Securities Magyarországi Fióktelepére tiltott piacbefolyásolás miatt a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Az MNB piacmonitoring tevékenysége keretében észlelte, hogy a fióktelep a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) 2016. június 24-én jelentős volumenben hajtott végre automatikus eladási, majd - ugyanarra az eszközre vonatkozóan, néhány perc eltéréssel - vételi tranzakciókat.
A jegybank megállapítása szerint a vizsgált ügyletek a tőkepiaci törvény értelmében tiltott piacbefolyásolásnak minősülnek.
Több mint 3 tonna lejárt édességet és édesipari alapanyagot vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) értesítése alapján. A Nébih a NAV megkeresésére ellenőrzést tartott egy törökbálinti raktárban, ahova a NAV munkatársai egy 15 tonna édesipari terméket szállító román kamiont kísértek a magyar-román határról.
Az ellenőrzést végzők gyanús körülményeket észleltek, ezért értesítették a Nébihet. A raktárban az előzetes vizsgálat alapján lejárt minőségmegőrzési idejű tételek voltak, valamint megtalálták az előző napi szállítmányt is, így összesen 30 tonna (64 raklap) édességet vizsgáltak át a Nébih szakemberei.
Gyanús, ha márkás terméket olcsón akarnak eladni, mert az hamis is lehet - hívta fel a figyelmet a karácsonyi vásárlás előtt Németh Mónika, a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) titkára szerdán az M1 aktuális csatornán.
Példaként említette, ha utcán 5 ezer forintért akarnak márkás parfümöt eladni, az nem biztos, hogy eredeti.
"A gyártó sok pénzt, energiát fektet abba, hogy a befuttatott márkáját jó áron tudja eladni" - mondta.
Hozzátette: internetes vásárlásnál is célszerű óvatosan eljárni, a vásárlók tájékozódjanak az értékesítőről, mert ha nem valódi cégről van szó, nem rendelkezik például székhellyel, eltűnhet, a nem létező cégnél pedig nem lehet érvényesíteni a fogyasztói jogokat.
Eddig 6,4 millió forint bírságot szabtak ki a téli szezonális ellenőrzésen 62 esetben, és több mint 15 tonna élelmiszert vontak ki a forgalomból - mondta Zsigó Róbert, a Földművelésügyi Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára hétfőn sajtótájékoztatón, Budapesten.
Zsigó Róbert a részeredményeket ismertetve elmondta: országosan 2125 ellenőrzést tartottak, leggyakrabban a nyomon követhetőségre vonatkozó szabálytalanságot találtak, az összes ellenőrzés 2,8 százalékában.
A téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés idén is december 1. és 31. között zajlik az ország területén.
Valótlanul állította két vállalkozás, hogy az Ultherapy elnevezésű szolgáltatás kedvező hatású és hatékony eredményekkel jár, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen több mint 20 millió forint bírságot szabott ki a cégekre és megtiltotta a jogsértés folytatását.
A versenyhivatal keddi tájékoztatása szerint a Gemini-Tel Híradástechnikai Tervező, Szolgáltató és Kereskedelmi Bt., valamint a Solennis Orvostechnikai Kft. 2013 novemberétől a GVH döntésének meghozataláig tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott több online és nyomtatott sajtótermékben, valamint honlapjain.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 90 millió forintra bírságolta a Vodafone Magyarország Mobil Távközlési Zrt.-t (Vodafone), mert jogsértő volt a Vodafone Family tavalyi reklámfilmje - közölte a GVH kedden.
A GVH úgy ítélte meg, hogy a 2015. november 2. és december 23. között látható Négy előfizetés csak 6880 forint havonta szlogennel futó tévéreklámok és a Tesco áruházakban bemutatott filmek lényeges feltételeket és kötöttségeket hallgattak el a Vodafone Family kedvező csomagdíjának igénybevételéről.
Megkezdte az ünnepek előtti ellenőrzéseket a fogyasztóvédelmi hatóság, a korábbiakhoz hasonlóan főként arra figyelnek a szakemberek, hogy a karácsonyi vásárlások során a kereskedők szabályszerűen járjanak el, illetve ne kerüljenek veszélyes termékek a boltok polcaira - közölte a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) szerdán.
Alsó-Szászország német tartomány kötelezővé tenné a járművek szervizkönyvét a valós futásteljesítmény nyomon követése érdekében - számolt be vasárnap az Automobilwoche német autóipari hírportál.
Kötelező szervizkönyv, car-pass bevezetésével kívánja megakadályozni Alsó-Szászország a használt járművek kilométerórájának az átállítását. A szervizkönyvnek a járművek teljes élettartamát végig kellene követnie a kilométeróra-állás rögzítésével minden egyes kötelező szerviz és javítás alkalmával.