- A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint a Duna House Holding Nyrt. (DHH) és az Otthon Centrum Holding Kft. (OCH), valamint a Duna House Franchise Szolgáltató Kft. (DHF) és az Otthon Centrum Franchising Tanácsadó Kft. (OCF) összehangolta árpolitikáját, egyúttal bizalmas, üzleti információkat osztott meg egymással keresztértékesítési együttműködéseik keretében, a jogsértések miatt a versenyhivatal összesen 75 millió 680 ezer forint bírságot szabott ki a cégekre - közölte a GVH kedden.
A GVH jogsértőnek találta a DHF és az OCH által a franchise hálózatok tagjainál alkalmazandó megbízási díjak meghatározását, azaz, a minimum jutalékok alkalmazását, és a franchise partnerek működési területére vonatkozó korlátozásokat.
- A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 180 millió forint bírságot szabott ki a luxemburgi Indumet S.A. társaságra, illetve 210 millió forintos bírsággal sújtotta a magyar R-TAIL Concept Kft.-t engedély nélküli követelésvásárlási tevékenység miatt - közölte a jegybank hétfőn.
A jegybank mindkét ügyet a jogosulatlan követelésvásárlások visszaszorítására indított vizsgálatsorozata keretében tárta fel, és mindkét ügyben büntetőfeljelentést is tett az illetékes nyomozó hatóságnál.
Nyolcmillió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki a KBC Securities Magyarországi Fióktelepére tiltott piacbefolyásolás miatt a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Az MNB piacmonitoring tevékenysége keretében észlelte, hogy a fióktelep a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) 2016. június 24-én jelentős volumenben hajtott végre automatikus eladási, majd - ugyanarra az eszközre vonatkozóan, néhány perc eltéréssel - vételi tranzakciókat.
A jegybank megállapítása szerint a vizsgált ügyletek a tőkepiaci törvény értelmében tiltott piacbefolyásolásnak minősülnek.
Több mint 3 tonna lejárt édességet és édesipari alapanyagot vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) értesítése alapján. A Nébih a NAV megkeresésére ellenőrzést tartott egy törökbálinti raktárban, ahova a NAV munkatársai egy 15 tonna édesipari terméket szállító román kamiont kísértek a magyar-román határról.
Az ellenőrzést végzők gyanús körülményeket észleltek, ezért értesítették a Nébihet. A raktárban az előzetes vizsgálat alapján lejárt minőségmegőrzési idejű tételek voltak, valamint megtalálták az előző napi szállítmányt is, így összesen 30 tonna (64 raklap) édességet vizsgáltak át a Nébih szakemberei.
Gyanús, ha márkás terméket olcsón akarnak eladni, mert az hamis is lehet - hívta fel a figyelmet a karácsonyi vásárlás előtt Németh Mónika, a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) titkára szerdán az M1 aktuális csatornán.
Példaként említette, ha utcán 5 ezer forintért akarnak márkás parfümöt eladni, az nem biztos, hogy eredeti.
"A gyártó sok pénzt, energiát fektet abba, hogy a befuttatott márkáját jó áron tudja eladni" - mondta.
Hozzátette: internetes vásárlásnál is célszerű óvatosan eljárni, a vásárlók tájékozódjanak az értékesítőről, mert ha nem valódi cégről van szó, nem rendelkezik például székhellyel, eltűnhet, a nem létező cégnél pedig nem lehet érvényesíteni a fogyasztói jogokat.
Eddig 6,4 millió forint bírságot szabtak ki a téli szezonális ellenőrzésen 62 esetben, és több mint 15 tonna élelmiszert vontak ki a forgalomból - mondta Zsigó Róbert, a Földművelésügyi Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára hétfőn sajtótájékoztatón, Budapesten.
Zsigó Róbert a részeredményeket ismertetve elmondta: országosan 2125 ellenőrzést tartottak, leggyakrabban a nyomon követhetőségre vonatkozó szabálytalanságot találtak, az összes ellenőrzés 2,8 százalékában.
A téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés idén is december 1. és 31. között zajlik az ország területén.
Valótlanul állította két vállalkozás, hogy az Ultherapy elnevezésű szolgáltatás kedvező hatású és hatékony eredményekkel jár, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen több mint 20 millió forint bírságot szabott ki a cégekre és megtiltotta a jogsértés folytatását.
A versenyhivatal keddi tájékoztatása szerint a Gemini-Tel Híradástechnikai Tervező, Szolgáltató és Kereskedelmi Bt., valamint a Solennis Orvostechnikai Kft. 2013 novemberétől a GVH döntésének meghozataláig tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott több online és nyomtatott sajtótermékben, valamint honlapjain.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 90 millió forintra bírságolta a Vodafone Magyarország Mobil Távközlési Zrt.-t (Vodafone), mert jogsértő volt a Vodafone Family tavalyi reklámfilmje - közölte a GVH kedden.
A GVH úgy ítélte meg, hogy a 2015. november 2. és december 23. között látható Négy előfizetés csak 6880 forint havonta szlogennel futó tévéreklámok és a Tesco áruházakban bemutatott filmek lényeges feltételeket és kötöttségeket hallgattak el a Vodafone Family kedvező csomagdíjának igénybevételéről.
Megkezdte az ünnepek előtti ellenőrzéseket a fogyasztóvédelmi hatóság, a korábbiakhoz hasonlóan főként arra figyelnek a szakemberek, hogy a karácsonyi vásárlások során a kereskedők szabályszerűen járjanak el, illetve ne kerüljenek veszélyes termékek a boltok polcaira - közölte a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) szerdán.
Alsó-Szászország német tartomány kötelezővé tenné a járművek szervizkönyvét a valós futásteljesítmény nyomon követése érdekében - számolt be vasárnap az Automobilwoche német autóipari hírportál.
Kötelező szervizkönyv, car-pass bevezetésével kívánja megakadályozni Alsó-Szászország a használt járművek kilométerórájának az átállítását. A szervizkönyvnek a járművek teljes élettartamát végig kellene követnie a kilométeróra-állás rögzítésével minden egyes kötelező szerviz és javítás alkalmával.
Eltiltotta az utazásszervezéstől és törölte a hatósági nyilvántartásból a Green Travel Kft.-t a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal (MKEH) jogsértések miatt - közölte a hatóság a honlapján.
A határozat szerint az utazási iroda újabb utazásokat nem szervezhet és nem bonyolíthat le, köteles azonban az úton lévő utasait hazautaztatni, az elmaradt utazásokra befizetett előlegeket és részvételi díjakat a külön jogszabályban foglaltak szerint teljes összegben visszafizetni.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 150 millió forintra bírságolta a Merck Vegyi és Gyógyszeripari Kereskedelmi Kft.-t, mert a fogyasztónak úgy tűnhetett, hogy egy gyógyszerész ajánlotta a cég vény nélkül kapható, gyógyszerként nyilvántartott Flexagil krémjét televíziós reklámjaiban.
- A házhoz szállított ételek közül a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) 21 "hortobágyi" elnevezésű palacsintát vizsgált, a mikrobiológiai laboratóriumi eredmények hét esetben szennyezettséget jelző mikroorganizmust, kettőnél pedig úgy nevezett spórás baktériumot mutattak ki.
A gyógyszerhamisítás az egyik legnagyobb illegális üzlet, amelynek óriási a részesedése a nemzetközi terrorizmus pénzelésében - mondta a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) gyógyszerhamisítás elleni munkacsoportjának vezetője hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Ilku Lívia szerint a hamisítók rájátszanak a fogyasztói igényekre, diéta és testmozgás nélküli fogyasztószereket, valamint recept nélküli készítményeket, illetve akciós áron elérhető gyógyszereket kínálnak.
Tizenhétmillió forint értékű hamis parfümöt találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy lengyel rendszámú teherautóban az M15-ös úton, Rajka közelében -
A mintegy négyezer darabos, 17 különféle márkából álló, hamisított márkajelzésű illatszerszállítmányt egy budapesti cégtől indították Rotterdamba.
Extrudált földimogyoró, illetve enyhén sózott ízesítésű Tesco Organic bio köles golyókat vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) magas atropin- és szkopolamin tartalmuk miatt, ami gyermekeknél megbetegedéseket okozhat - közölte a Nébih csütörtökön.
Felfüggesztette a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a szentenderi Molnár Tanya Kft. reformtermékeket előállító tésztaüzemének működését, a szeptember végén tartott ellenőrzéskor a szakemberek súlyos higiéniai problémákat tártak fel, egyebek mellett megállapították, hogy az üzemben lejárt alapanyagokat is felhasználtak, az ügyben milliós nagyságrendű bírság várható - közölte a Nébih pénteken.
A földgáz, valamint a villamos energia egyetemes szolgáltatók 30 napon belül vizsgálják felül a számlaküldési gyakorlatukat és szükség esetén módosítsák úgy, hogy a fogyasztóknak a jogszabály szerinti legalább 8 nap álljon rendelkezésükre a számlák rendezésére - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) csütörtökön.
Tisztességtelen magatartást tanúsított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) szerint a Magyar Éremkibocsátó Kft., a jogsértésekért 140 millió forint bírságot szabtak ki a vállalkozásra.
A GVH hétfői tájékoztatása szerint a kft. hamisan keltette a hivatalosság látszatát, és valótlanul állította reklámjaiban, hogy ingyenesen biztosítja az 1956-os forradalom 60. évfordulója alkalmából kibocsátott emlékérmet a magyarországi lakosoknak. Elhallgatta emellett azt, hogy több termék rendelése esetén termékenként számítja fel a csomagolási és a postázási költségeket - közölték.
Változtak a húskészítményekre és a sütőipari termékekre vonatkozó előírások a Magyar Élelmiszerkönyvben azért, hogy a magyar fogyasztók az eddiginél is jobb minőségű élelmiszerekhez juthassanak - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.Zsigó Róbert elmondta: a módosítás alapján nemcsak a minőség javul, nő a termékek hústartalma is. Így például a virsli és a párizsi esetében 40-ről 51 százalékra emelkedett a hústartalom alsó határa.