A GfK biztosításpiaci felmérésének adatai szerint 2015 első fél évében a magyar felnőttek 68 százaléka, azaz tízből heten rendelkeztek lakásbiztosítással.
A felmérés szerint a fennmaradó 30 százalék otthonát nem védi biztosítás, igaz csak közel 70 százalékuk rendelkezik saját lakással.
A deviza alapú gépjármű- és fogyasztási hitelek forintosítása az augusztus 19-i piaci árfolyamon történik, az érintett ügyfelek azonban kedvezményt kapnak; a döntés az OTP Csoportnak mintegy 6 milliárd forint terhet jelent - tette közzé az OTP Bank Nyrt. kedden a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Júliusban - elsősorban a pénzpiaci alapoknál továbbra is tartó tőkekivonás miatt - 15,6 milliárd forinttal, 0,28 százalékkal csökkent a befektetési alapok vagyona - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) kedden.
A jegybank növekedési hitelprogramjának (nhp) második szakaszában részt vevő hitelintézetek 825,8 milliárd forintnyi szerződésről nyújtottak be adatszolgáltatást a Magar Nemzeti Banknak (MNB), ebből eddig 646,5 milliárd forintot folyósítottak - közölte az MNB honlapján a legfrissebb adatokat szerdán.
A brit kormány megkezdte a pénzügyi válság idején részlegesen államosított Royal Bank of Scotland (RBS) reprivatizációját. A kormány első lépésként a bank részvényeinek 5,4 százalékát kitevő 630 millió részvényen adott túl 2,1 milliárd fontért, részvényenként 330 pennys diszkont áron keddre virradóra. A bank részvényeivel ennél 7,6 pennyvel kereskedtek magasabb áron a Londoni Értéktőzsdén (LSE) a hétfő esti záráskor.
- Felminősítés lehetőségére utaló pozitívra javította az eddigi stabilról a Mol adósosztályzati kilátását pénteken a Standard & Poor′s, azzal indokolva a lépést, hogy a magyar olajipari cégcsoport pénzügyi kockázati profilja javulhat a következő 18 hónapban.
A nemzetközi hitelminősítő a kilátásjavítással egy időben Londonban bejelentette, hogy megerősítette a Mol "BB" szintű adóskockázati besorolását.
Több mint 364 millió forintért adott el OTP-részvényeket Pongrácz Antal, az OTP Bank Nyrt. igazgatóságának alelnöke és Bencsik László, a bank vezérigazgató-helyettese hétfőn - közölte a cég a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján kedden.
A vezetők a bankcsoport javadalmazási politikája keretében hétfőn kapott részvényeket értékesítették.
Londoni pénzügyi elemzők szerint a görög gazdaságban katasztrofális, Közép-Európában ugyanakkor jóval enyhébb következményei lennének a Grexitnek, vagyis Görögország távozásának az euróövezetből.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) megerősítette, hogy Görögország nem törlesztette a keddi határidőre 1,5 milliárd euró értékű tartozását.
„Megerősíthetem, hogy nem érkezett meg az az 1,2 milliárd SDR-es törlesztés, amely a mai napon volt esedékes Görögország részéről az IMF felé. Tájékoztattuk a végrehajtó bizottságot arról, hogy Görögország hátralékba került, és csak akkor juthat IMF-finanszírozáshoz, ha rendezte a hátralékot” – írta Gerry Rice, az IMF szóvivője helyi idő szerint kedden este Washingtonban kiadott közleményében.
Szeptembertől a jelenlegi, valamivel több mint két óráról egy órára rövidül a banki átutalások ideje, és az eddigi öt elszámolási ciklus helyett tíz lesz naponta - idézte fel Bartha Lajos, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénzügyi infrastruktúrák igazgatója hétfőn az M1 aktuális csatornán. A jelenlegi jogi határidő 4 óra az átutalások esetében, azonban most gyakorlatilag 2 óra 5 perc alatt megtörténik.
Londoni pénzügyi elemzők szerint Görögország előtt a továbbiakban több lehetőség áll a finanszírozási nyomás rövid távú enyhítésére és az adósságteher csökkentésére, de az olyan méretű és típusú törlesztési csőd, amelynek kihirdetésére valóban szükség lenne az adósságválság átfogó rendezéséhez, nem lenne összeegyeztethető a görög euróövezeti tagság fenntartásával.
Az ENSZ Nemzetközi Mezőgazdasági Fejlesztési Alapjának (IFAD) hétfőn közzétett, a Világbank adataira támaszkodó felmérése szerint a legnagyobb összeget, 20,6 milliárd dollárt Oroszországból utalták át, majd Nagy-Britannia (17,1 milliárd), Németország (14 milliárd), Franciaország (10,5 milliárd), Olaszország (10,4 milliárd) és Spanyolország (9,6 milliárd) következik. Ezekre az országokra jut az európai átutalások teljes összegének mintegy 75 százaléka.
- A pénzügy adatok automatikus cseréjéről szóló új kétoldalú megállapodást írtak alá szerdán Brüsszelben az Európai Unió és Svájc képviselői.
Az egyezmény az adóelkerülés elleni fellépés része, értelmében pedig az EU és Svájc 2018-tól automatikusan átadja egymásnak az unió és az alpesi ország területén letelepedett személyek pénzügyi számláinak adatait, hogy megakadályozzák adózatlan pénzek elrejtését akár az unióban, akár Svájcban.
Az idén húszéves fennállását ünneplő MagNet Magyar Közösségi Bank (MagNet Bank) két évtizedes működése alatt átlagosan 10 százalékos tőkearányos nyereséget (ROE) ért el, emellett a bank hitel/betét aránya átlag 60 százalék alatt maradt, tavaly a bank adózás utáni eredménye 256 millió forint volt, mérlegfőösszege a múlt év végén 104 milliárd 802 millió forintot tett ki.
Évi 2-3 százalékkal csökkenhet a devizaadósság aránya, így öt év alatt nagyjából 20 százalékra apad és mintegy húsz év alatt ki is vezethető a rendszerből, ha az esedékes lejáratokat Magyarország forintból tudja törleszteni - mondta Barcza György, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) vezérigazgatója pénteken az M1 aktuális csatornán.
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa az elemzői várakozásoknak megfelelően, 15 bázisponttal, újabb történelmi mélypontra, 1,80 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot keddi ülésén.
Az előző, március 24-iki kamatdöntő ülésen is 15 bázispontos alapcsökkentésről döntött a testület.
Megszavazta a 50 milliárd forint osztalék kifizetését a tavalyi eredmény után a Mol Nyrt. éves rendes közgyűlése csütörtökön. Az osztalék részvényenként mintegy 500 forint, az eredmény fennmaradó része tartalékba kerül.
A saját részvényre eső osztalékot az osztalékra jogosult részvényesek között részvényeik arányában fizetik ki.
- Mintegy 4000 kárbejelentés érkezett a hazai biztosítókhoz április 1-je óta, a károk becsült értéke megközelíti a 300 millió forintot - közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).Az egy kárra jutó átlagos kárérték 75 ezer forint.
A legtöbb bejelentés Budapestről és környékéről, valamint Pest, Szabolcs, Hajdú-Bihar, Győr-Moson-Sopron, illetve Borsod megye területéről érkezett, de sok kárt jelentettek Debrecen és Pécs térségéből is.