Ez az előadás közös kísérlet a Csokonai Színház kiváló színészeivel együtt, hogy elmélyülten, egy tragédia szintjén tanulmányozzuk és megértsük az emberi gonoszság és aljasság természetrajzát. Azt, hogy sem a vér szerinti, sem a baráti, sem egyéb morális kapcsolatok és gátak nem képesek az embert megállítani, hogy át ne lépje a „démoni gonoszság határvonalát”. És újra megkíséreljük feltenni a kérdést: „lehetséges-e megváltás?”, „hogyan kerüljük el az elállatiasodást?” Ebben a darabban mindenki önmagával van elfoglalva, akár a vagyonát védelmezi, növelve saját gazdagságát, akár a büszkeségét helyezi előtérbe, akár a „jó cselekedet” fontossága mellett áll ki, a megváltás szándékával.
És, persze, ez egy újabb történet, amelyben meg kell szeretnünk és értenünk minden egyes nővért…
Tizenhat programmal készül a szeptember 22-i színházak éjszakájára a Játékszín, ahol nyíltpróbával, varietéműsorral és kulisszajárással is várják a közönséget szombaton.
Szeptember 22-én, szombaton megnyitja kapuit az érdeklődők előtt a Nemzeti Színház; a teátrum két következő bemutatójának, a Viktor Rizsakov rendezte Álomgyár (Dreamworks) és a Vidnyánszky Attila által színpadra állított Az ember tragédiája próbájára is beülhetnek a nézők.
A debreceni Csokonai Színház Három nővér című produkciója nyerte el a legjobb előadás díját a Thália Színház Vidéki Színházak Fesztiválján, amelyen Szina Kinga, Balogh Tamás, Mézes Violetta és Szemenyei János színművész játékát és A név: Carmen című előadást is elismeréssel jutalmazta a zsűri.
Tizenöt bemutatót tart a most kezdődő évadban a 135 éves Szegedi Nemzeti Színház, amely értéket és élményeket kínál a nézőknek - mondta el Barnák László, a teátrumot nyártól vezető főigazgató a keddi évadnyitó társulati ülésen.
- Felújítás után októberben nyitja kapuit a Thália Színház, amely négy bemutatót tervez a jövő évadban. Az első premier a Legyen férfi, monsieur Pignon! című francia vígjáték lesz október 13-án.
Schell Judit, a színház új művészeti vezetője a Thália Színház keddi budapesti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az idei a változások évada lesz, az új szezon a felújítást követően a tervek szerint október 4-én indul a Thália Színházban A hőstenor című darabbal.
Hét premier lesz a Katona József Színházban az 2018/2019-es évadban, köztük antik és modern klasszikusok, valamint több kortárs magyar darab - tájékoztatta a színház szombati évadnyitó társulati ülése után kiadott közleményében.
- Nekem a színház mindent felülír - mondta Lázár Kati színművész az M5 csatorna Kulturális Híradójának adott interjúban abból az alkalomból, hogy életműdíjat kapott.
A művésznő arról beszélt, hogy életében a színház meghatározó élmény; mindennapjaiban minden rendben, csodálatos családja van, a színház azonban számára a mai napig minden mást felülír. Számára a színház gyermekkorától kezdve a boldogságot, a felhőtlenséget, a megoldást jelentette.
A művésznő az interjúban felidézte hivatásának szélsőséges pillanatait, amikor például a próbákon teljesen elveszíti a reményt, jön a premier és halálfélelme van, vagy épp ellenkezőleg, amikor nagyon nagy a siker. "Teljesen mindegy, hogy nagy szerepet vagy kis szerepet játszom, ha együtt vagyunk és csináljuk, az nekem boldogság" - fűzte hozzá
Lázár Katinak ad életműdíjat a Színházi Kritikusok Céhe. Az elismerést szeptember 20-án a Budapest Bábszínházban veheti át a színésznő a Színikritikusok díjának gálaestjén.
A Színházi Kritikusok Céhe nyolcadik alkalommal ad életműdíjat, amelyet olyan, a színházművészet bármely területén kiemelkedőt alkotó, 65 év feletti művésznek ítél oda, aki sokat tett a magyar nyelvű színház fejlődéséért, eredményeiért, színvonalának emeléséért, és hozzájárult a magyar színházművészet jövőjének alakításához, a fiatalabb színházi generációk neveléséhez, formálásához - olvasható a Színházi Kritikusok Céhének honlapján
A bohózattól a tragikomédiáig összesen tizennyolc szórakoztató színházi előadással várja a közönséget augusztus 24-től szeptember 1-jéig a Vidor Fesztivál Nyíregyházán.A színházi versenyprogram napi két előadását idén is a Móricz Zsigmond Színház nagyszínpadán és a Krúdy Kamarában tekinthetik meg a színházkedvelők - közölte a szervező teátrum hétfőn.
Közzétette a Színházi Kritikusok Céhe a Színikritikusok díjára jelöltek névsorát; a szervezet immár 39. alkalommal nyújtja át az előző évad legkiemelkedőbb színházi teljesítményeinek járó elismerést szeptemberben.
A Radnóti Miklós Színház két produkciója - Egy piaci nap, III. Richárd - kilenc kategóriában várományos, öt-öt kategóriában van jelen a szombathelyi Weöres Sándor Színház (A salemi boszorkányok) és a Vígszínház (Hamlet, Kinek az ég alatt már senkije sincsen).
Öt bemutatót tart a jövő évadban az Örkény István Színház, ahol a következő szezonban Bagossy László és Kovács D. Dániel, Mohácsi János, Polgár Csaba, valamint Ascher Tamás is rendez. Az elmúlt évadban összesen 351 előadást tartottak, 77-tel többet, mint az előző évadban. A teljes látogatottság 100,54 százalékos volt, összesen 93.840 néző látogatott el a színházba.
- Speciális évad előtt áll a Radnóti Színház, amely a szomszéd házban zajló építkezés miatt saját épülete mellett további helyszíneken is játszik a jövő szezonban.
A Radnóti Színház színpadának egy része a szomszédos - Paulay Ede utca 52. szám alatti - házhoz tartozik, és a díszletszállításuk is ezen az épületen keresztül történik. Előreláthatólag 2018 nyarán indul a szomszéd ház bontása és építése, amely átmenetileg érinti a színház működését is. A színpad mélysége megszűnik egy évadra, csak egy leszűkített játékterük marad.
- Május 18-án mutatják be a 2017/2018-as évad utolsó nagyszínpadi darabját, a My Fair Lady-t a Békéscsabai Jókai Színházban.
Seregi Zoltán teátrumigazgató az olvasópróbák kezdetén szuperprodukciónak nevezte a darabot, és felidézte, hogy Magyarországon az első My Fair Lady-rendezés édesapja, Seregi László nevéhez kötődik. A békéscsabai előadásban több gyerekszínész, jelenlegi és egykori színitanházas diák és vendégművész szerepel, hatalmas stábot, élő zenekart, táncosokat, kórust vonultatnak fel benne - jegyezte meg.
A kaposvári, a debreceni, a veszprémi, a győri, a szolnoki színház, valamint a Nemzeti Színház és a Thália Színház is megújul több mint 40 milliárd forint kormányzati támogatásból.
A kaposvári Csiky Gergely Színház felújításához 9 milliárd, a debreceni Csokonai Nemzeti Színházéhoz 6,35 milliárd, a veszprémi Petőfi Színházéhoz 9,28 milliárd, a győri Nemzeti Színházéhoz 8 milliárd forintot, a szolnoki Szigligeti Színház megújulásának előkészítéséhez pedig 250 millió forint támogatást biztosít a kormányzat, ez utóbbi rekonstrukciója a kiviteli tervek szerint 4,6 milliárd forintba kerül majd.
Peter Brook 93 évesen újra rendez Párizsban: a kortárs színház egyik legjelentősebb alkotója ezúttal saját színdarabját vitte színre, amelyet egy több mint hetven évvel ezelőtti afganisztáni útja ihletett.
A The Prisoner (A fogoly) című hetvenperces humanista és költői történet a megváltásról és az emberi szabadságról szól. Főhőse egy, az apja meggyilkolása miatt elítélt fiatal férfi, akinek egy politikai foglyok számára, a sivatagban fenntartott börtönnel szemben, egyedül kell letöltenie a büntetését. Az angol nyelvű előadás főszerepét a Sri Lankai-i Hiran Abeysekera alakítja.
Barnák László színész-rendezőt választotta egyhangú döntéssel a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatójának a Tisza-parti város közgyűlése pénteken.Barnák László a főigazgatói posztot július 1-jétől öt éven át töltheti be.
A színház vezetői tisztségre kiírt pályázaton ketten indultak: Barnák László mellett Gyüdi Sándor, aki tíz éve vezeti a teátrumot. Gyüdi Sándor kedden visszavonta pályázatát.
Barnák László egy évtizede dolgozik a Szegedi Nemzeti Színházban. Az elmúlt években társulati munkája mellett rendezőként és színészként három osztálytermi körülmények közé szánt előadást hozott létre.
Balsai Mónival és Stohl Andrással a főszerepben Molnár Ferenc Delila című művét mutatja be a Centrál Színház március 9-én. A darabot Puskás Tamás rendezésében láthatja a közönség.
A Delila ősbemutatója éppen 80 éve, ugyanebben az épületben, az akkori Pesti Színházban volt. Akkor Somlay Artúrt, Darvas Lilit, Muráti Lilit, Básti Lajost és Mály Gerőt láthatta a közönség, ma Stohl András és Balsai Móni mellett Trokán Nóra, Ódor Kristóf és Magyar Attila játsszák a főbb szerepeket.
Batang felé... címmel egy demenciába lassan elmerülő idős férfi és egy őt ápoló fiatalember kapcsolatáról szól az a színdarab, amelyet pénteken láthat a közönség Budapesten, a Hungarikum Pódiumon - hangzott el az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.