- A Jobbik jelenléte a politikai közéletben jelezte, hogy megváltozott demokráciánk állapota. A Jobbikkal szervezett erőként jelent meg az újfasiszta, a gyűlöletet szító politikai törekvés. Legutóbb Miskolcon - a Jobbik elnöke és Európa Parlament-i képviselőinek jelenlétében – például a cigányok gettóba zárásának terve.
Elege van a kormány által folytatott levelező tagozatból és az időhúzásból az Országos Érdekegyeztető Tanács munkáltatói oldalán helyet foglaló Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége főtitkárának.
Húsz közigazgatási hivatal vezetőjének adta át kinevezését dr. Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter a Parlament Vadásztermében. Szeptember 1-jén a hét regionális államigazgatási hivatal helyett tizenkilenc megyei, továbbá egy fővárosi közigazgatási hivatal jön létre. A megyei közigazgatási hivatalok felállítása a közigazgatás átalakításának első lépése.
Tölgyessy Péter szerint Orbán Viktor sikerrel indította el az új politikai szerkezet eszmei és hatalmi kereteinek felállítását, a Fidesz támogatottsága magasabb, mint tavasszal volt, hatásos ellenzéke továbbra sincs, a módszeresen térfoglaló új hatalom korlátja sokáig csak a külföld és a gazdasági realitás lehet.
A nemrégiben létrehozott RECENSIO – Társadalmi Elemző Központ vezető elemzőinek, Székely Leventének, az Új Ifjúsági Szemle társfőszerkesztőjének és Nagy Ádámnak, a Civil Szemle volt főszerkesztőjének célja, hogy a társadalmi teret közvetlenül érintő intézkedéseket, történéseket, lépéseket érdek nélkül , autonóm módon elemezze, értékelje és kommentálja. A szakértői csoport elsőként a közelmúltban elfogadott Médiatörvényt vizsgálja.
A Magyar Fejlesztési Bank támogatásának köszönhetően a Baptista Szeretetszolgálat Hernádszentandráson is segítséget nyújthatott az árvízkárosult és rászoruló családoknak az iskolakezdéséhez.
Az I. Fenntartható Élelmiszerlánc Világtalálkozó záró gálaestjén kiosztották azokat a díjakat, amelyeket a Várban, 5 vidéki helyszínen, valamint Sepsiszentgyörgyön megtartott hús-bajnokságok legjobbjai nyertek.
Friss halászati termék kategóriában a Hortobágyi Halgazdaság Zrt. vegyes halászléja bizonyult a legjobbnak.
A Nemzetgazdasági Minisztérium tegnapi közlésében szereplő, az IMF-fel ősszel várható tárgyalások kizárólag az IMF Alapokmánya szerinti szokásos, minden országgal megtörténő gazdaságpolitikai konzultáció keretében történnek majd.
A tankönyvcsomagok egy-két százaléka, várhatóan 150-300 ezer tankönyv csak szeptember 1-je után érkezik meg az iskolákba - írja a Magyar Nemzet. "Főként olyan tankönyvekről, munkafüzetekről van szó, amelyeket most adnak ki először, illetve olyanokról, amelyeknek lejárt a minősítése, és most újra kell őket engedélyeztetni" - mondta el Safranek László, a Tankönyves Vállalkozók Országos Testülete terjesztői tagozatának elnöke.
Vida Ildikó, az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal elnöke saját hatáskörébe tartozó személyi változásokról döntött: új regionális igazgatókat nevezett ki.
Tóth Ferencet, az APEH Közép-magyarországi Regionális Igazgatóságának igazgatóját 2010. augusztus 24-ei hatállyal igazgatói teendőinek ellátása alól mentesíti, egyben igazgatói tanácsadói munkakörbe helyezi.
Az előzetes adatok szerint 2010 első félévében 45 128 gyermek született, 4,3%-kal kevesebb, mint egy évvel korábban. A halálozások száma 64 683 volt, ami 3,2%-os csökkenést jelent a 2009. január–júniusihoz képest. A természetes fogyás 19 555 fő volt, csaknem ugyanannyi, mint egy évvel korábban. A nemzetközi vándorlás figyelembevételével becsült népességszám az időszak végén 10 millió 4 ezer fő volt.
Az idei tanévben még szeptember 1-jén, szerdán csengetnek be annak az 1,6 millió tanulónak, aki nappali rendszerű iskolai oktatásban, továbbá óvodában kezdi meg a 2010/2011-es tanévet. A következő tanévtől kezdődően viszont az életszerűbb oktatás jegyében mindig hétfőre esik majd az iskolakezdés.
A szakiskolások 79 százaléka szereti az általa tanult szakmát - áll a LIGA Szakszervezetek közleményében. A megkérdezett tanulók többsége elmondta: egy újabb döntési helyzetben ugyanazt a szakmát választaná. 12 százalékuk azonban másként tenne. A magasabb szintű képzés elérésére gyakorlatközpontúbb szakképzési rendszert hozna létre.
A Lehet Más a Politika főpolgármester-jelöltje ma bejelentette a Közérdekű Adatigénylő Iroda (KANDI) megalakulását. Jelenleg a közpénzből gazdálkodó szervezetek a közérdekű adatoknak csak töredékét teszik elérhetővé, súlyosan megsértve ezzel a hatályos törvényeket. Az LMP meggyőződése, hogy a nyilvánosság a legerősebb eszköz a korrupció ellen, ezért minden támogatást megad azért, hogy a köz ügyei iránt elkötelezett polgárok megismerhessék a rájuk tartozó információkat.