Sport

Eredmények megjelenítése 1401-től 1420-ig 1653 találatból.

Nagy meccs volt:  DKSE-Airport Debrecen–SZKIF Krasznodar (orosz) 35–29 (18–15).

Sport - 2007-11-19

Sem a közönségre, sem pedig a DKSE-Airport-ra nem lehetett panasz vasárnap délután. A debreceni férfi kézilabda csapat az EHF-kupa 3. fordulójában 35-29-re győzte le a Hódos Imre Sportcsarnokban az orosz SKIF-Krasznodar gárdáját.

Kovács Ágnes is a rajtkövön!

Sport - 2007-11-17

Kovács Ágnes is rajtkőre áll a Debreceni Sportcentrum Kht. és a Magyar Úszó Szövetség szervezésében ezen a hétvégén, november 16-18. között megrendezésre kerülő IV. Tippmix Rövidpályás Úszó Országos Bajnokság küzdelmei során.

DKSE:újabb győzelem

Sport - 2007-11-03

Győzelemmel folytatta a Budapest Bank férfi kézilabda liga küzdelmeit a DKSE-Airport Debrecen. Kovács Mihály együttese a Nyíregyháza otthonában szerezte meg a két bajnoki pontot, miután 30-21-re nyert a házigazdák ellen. A nyíreségiek az első félidőt követően még vezettek 13-12-re, ám a második játékrészben érvényesült  a két csapat közötti tudásbeli különbség.

Gondtalanul úszhatnak

Sport - 2007-10-30

Az úszás népszerűsítése és az úszósport segítése érdekében Debrecen önkormányzata több programot is támogat a Debreceni Sportcentrum és Sportiskola Kht. közreműködésével.

Hét debreceni óvodából 10 csoportban közel 160 apróság vesz részt abban az Úszóovi nevet viselő programban, melynek keretében a gyerekek kedvezményes díj ellenében vehetnek részt úszófoglalkozásokon. A támogatás nem csak az uszodahasználatra és az oktatók díjazására, hanem a gyerekek utaztatására is vonatkozik.

Eldőlt: Dzsudzsák a PSV-ben folytatja!

Sport - 2007-10-25

A klubvezetőktől kapott információk szerint a PSV Eindhoven és a DVSC Futball Szervező Zrt. szerződést kötött Dzsudzsák Balázs játékjogának megvásárlására. A középpályás a szerződés értelmében 2008. július 1-től lesz a holland klub játékosa, de a PSV-nek opciós joga van arra, hogy a kontraktus életbe lépése már januártól éljen. A két klub megállapodása alapján a vételárról a PSV nyilatkozhat, de annyi elárultak a Loki elöljárói, hogy Dzsudzsák Balázs - aki öt évre írt alá - az egyik legdrágább magyar játékos lett, aki külföldre igazolt az elmúlt években.

DKSE-HORT SE 39:23

Sport - 2007-10-22

Magabiztos győzelemmel folytatta a Budapest Bank férfi kézilabda-liga küzdelmeit a DKSE-Airport Debrecen. Kovács Mihály együttese az utolsó helyen álló Hort SE otthonában 39-23-ra nyert. A debreceniek legeredményesebb játékosa ezúttal is az irányító Frey volt 9 találattal, a két jobbszélső, Gúnya és Noris 7-7 gólt dobott.

2010-es ifjúsági olimpia: szándéknyilatkozat Debrecen és a kormány között

Sport - 2007-10-20

Bajnai Gordon önkormányzati és területfejlesztési miniszter, valamint Kósa Lajos, Debrecen polgármestere szándéknyilatkozatot írt alá arról, hogy a kormány támogatja a hajdúsági város jelentkezését a 2010-es ifjúsági olimpia megrendezésére. "Ez a mostani közös állásfoglalás csak annyit jelent, hogy a kormány támogatja ezt, az ország ügyét előrevivő törekvést. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság ugyanis e nélkül nem fogadja el a jelentkezést" - mondta a sportot is felügyelő tárca vezetője.

Jöhet a visszavágó!

Sport - 2007-10-01

A DKSE szombat délután játszotta története első EHF kupa meccsét a holland HV KRAS Volendam csapata ellen. A debreceni férfi kézilabda csapat 9 góllal győzedelmeskedni tudott a külföldi gárda ellen, így előnnyel indulhatnak az idegenben lévő visszavágóra.

DKSE a nemzetközi porondon

Sport - 2007-09-29

A klub fennállásának első nemzetközi kupamérkőzését játssza szombaton a DKSE-Airport Debrecen férfi kézilabdacsapata. A debreceniek a holland Kras Volendam ellen 16 órától lépnek pályára a Hódos Imre-sportcsarnokban. A meccsre elővételben is lehet jegyeket vásárolni a Hódos büféjében.

Bravúros győzelem

Sport - 2007-09-22
Bravúros győzelmet aratott a DKSE-Airport Debrecen együttese a Budapest Bank férfi kézilabdaliga 4. fordulójában. A debreceniek a Hódos Imre-sportcsarnokban 30-27-re megverték a bajnoki címvédő Pick Szeged gárdáját. Kovács Mihály együttese szinte végig vezetett, a szünetben 14-12-re, de második félidő során többször is négy gól volt a hazaiak előnye.

Az UEFA törölte Gera Zoltán eltiltását

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fegyelmi bizottsága úgy döntött, nem tiltja el Gera Zoltánt, akit múlt szerdán a Törökország elleni Európa-bajnoki selejtezőn kiállítottak - tájékoztatott a magyar szövetség (MLSZ).  A fegyelmi bizottság ezzel tulajdonképpen indirekt módon elismerte, hogy Stuart Dougal, a mérkőzés skót játékvezetője a 63. percben jogtalanul állította ki a magyar csapatkapitányt, akit hazaiak kapusa elütött a 16-oson belül.

A Loki fiókcsapata lesz a DEAC

Sport - 2007-08-28

Országosan is egyedülálló - ám másutt már évtizedek óta elterjedt - megállapodást kötött hétfőn a DVSC Futballszervező Zrt. és a Debreceni Egyetem. Ezentúl  a Loki NB III-as csapata, a DVSC-DEAC lesz, és a klubot közösen működtetik. Az egyetem a létesítmény használatával, míg a DVSC Futballszervező Zrt. a csapat versenyeztetésével járul hozzá a várt sikerhez.

Nemzetközi Férfi kézilabda-torna Debrecen Város Nagydíjáért

Sport - 2007-08-24

2007. augusztus 25-26.

Résztvevő csapatok:

MC ALGIR               Algéria (sokszoros Afrika-bajnok, a debreceni torna címvédője)

Tatran Presov  Szlovákia (a legutóbbi szlovák bajnokságot az eperjesi együttes nyerte)

Erste-Békési FKC (a magyar bajnokság hatodik helyezettje volt 2006/2007-es szezonban)

DKSE-Airport Debrecen (a házigazda csapat a 2006/2007-es szezonban az ötödik helyen végzett, és a nemzetközi porondon az EHF-kupában indulhat)

Török Dániel bizonyított

Sport - 2007-08-21

Vasárnap este, ötödik – vagyis jubileumi – alkalommal rendezték meg a K1 Magyar Nagydíjat a Főnix Csarnokban. A hazai szurkolók nagy örömére az idei győzelem egy debreceni titáné, Török Dánielé lett, aki holland, magyar és francia ellenfeleit utasította maga mögé.

Fordulatos mérkőzésen nyert a DVSC

Sport - 2007-08-13

A negyedik forduló rangadóján a DVSC fordulatos mérkőzésen múlta felül a ZTE-t, amely vezetett is a hajdúságiak székhelyén.

Dzsudzsák bombájával hamar vezetést szereztek a hazaik, ám a vezetés tudatában már nem mentek úgy előre, mint kellett volna. Ez megbosszulta magát, mert a zalaiak érezték a lehetőséget, és a félidő utolsó negyedórájában előbb Koplárovics, majd Pekic révén gólt értek el, megfordítva ezzel az állást.

Kovács Katalin és a férfi kenu négyes: dupla arany

A magyar versenyzők 9 arany-, 3 ezüst- és 6 bronzérmet szereztek a Duisburgban rendezett, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon. A győzelmek közül három (C-1 1000 m, női K-1 és C-2 500 m) született az ötkarikás játékok műsorán szereplő számban, emellett a csapat hét férfi és négy női kajakos, illetve három kenus indulási jogot gyűjtött a jövő évi pekingi játékokra.

Jó játékkal bár, de korán búcsúzott a Loki

Sport - 2007-08-09

Korán búcsúzott a magyar bajnok a nemzetközi kupából. A DVSC-TEVA két mérkőzésen sem tudott gólt rúgni a nem igazán erős játékerőt képviselő Elfsborgnak. Bár Kouemaha betalált az első játékrész végén, a bíró érvénytelenítette a gólt.

Hamilton győzött a  Magyar Nagydíjon

Sport - 2007-08-06

A versenybírói döntéseknek köszönhetően az élről induló Lewis Hamilton könnyedén nyerte meg a 22. Magyar Nagydíjat, és ezzel megerősítette vezető helyét a világbajnoki pontversenyben. A brit mellé a dobogóra Räikkönen és Heidfeld állhatott fel. Alonso a negyedik helyet kaparintotta meg.

Kiegyezett egymással az FTC és az MLSZ

Sport - 2007-08-03

Többszöri tárgyalás és egyeztetés után csütörtökön a Magyar Labdarúgó Szövetség és a Ferencváros között megszületett a megállapodás, amelynek értelmében a felek kinyilvánították szándékukat: a jövőben közösen tesznek meg mindent a magyar labdarúgás fejlődése érdekében. A zöld-fehér klub visszavonja a bírósági pereket, a szövetség pedig hathatós támogatásban részesíti a Fradi utánpótlását.

Versenyautók a Lánchídon

Sport - 2007-08-02

Csütörtökön utcai és légi parádé vezette fel a pénteken kezdődő, 22. Forma-1-es Magyar Nagydíjat: Besenyei Péter repülős bemutatója előtt és után versenyautók hajtottak keresztül a budai alagúton és a Lánchídon. Az eseményre több tízezren voltak kíváncsiak.