A Lehet Más a Politika (LMP) képviselőcsoportja üdvözli a strasbourgi székhelyű Emberi Jogi Bíróság magyarországi otthonszülés ügyében hozott első fokú döntését. A döntés újra rávilágít arra az anomáliára, hogy nyugat-európai társaikkal ellentétben a magyar nők évtizedek óta nem gyakorolhatják szabad választás jogát, azaz nem dönthetnek arról, hogy hogyan és hol kívánnak szülővé válni.
Az Ideális Bírósági Igazgatásért Közhasznú Egyesület nyílt levélben fordul az Országgyűléshez annak érdekében, hogy Budapesten és Pest megyében a valós életviszonyokhoz igazodjon a bíróságok hatásköre.
A Füstirtók Egyesület utóbbi években tapasztalható rendkívüli sikerességén feldühödve a dohányos lobbi egy ál honlap létrehozásával próbálja lejáratni a civil szervezetet. A felixpeter.net címen üzemelő weboldal a Füstirtók Egyesület hivatalos orgánumaként adja ki magát, miközben a dohányzást dicsőíti és aktív dohányreklámozást folytat.
A Füstirtók Alapítvány által felkért egyéni lobbista három éves kitartó küzdelmének eredményeként 2010. november 18-án végérvényesen törölték a nyilvántartásból az Országos Dohányfüstmentes Egyesületet (ODE) a Fővárosi Bíróságon. Az ODE volt hivatva 2009 végéig a mindenkori egészségügyi tárcák által kiagyalt ötletek megvalósítására, azok civil kezdeményezésként történő feltüntetése.
A Magyar Kábeltelevíziós és Hírközlési Szövetség (MKHSZ), mint a magyarországi műsorterjesztési vállalkozások érdekvédelmi szervezete üdvözli az új médiatörvény tervezetét.
A Fidesz-KDNP frakció tegnapi döntésének eredményeként év végén megszűnik a független Költségvetési Tanács (KT) Magyarországon. Szintén a Fidesz-KDNP frakció tegnapi döntése értelmében a tisztán Fidesz-delegáltakból álló öttagú médiatanács fenntartására jövőre további 200 millió forint jut.
A lakossági ellenállással meghiúsult korrupciógyanús pátyi és sávolyi ügyek után újra tízmilliárdokhoz jutott a Grupo Milton – ezúttal a fideszes többségű székesfehérvári közgyűlés döntésével. A Fidesz széles körű elszámoltatást ígért az előző kormányzati ciklus korrupciógyanús ügyeiben, ám a tételes felsorolásból a Grupo Milton tízmilliárdos ügyei sorra kimaradnak.
2010. december 3-án, pénteken Brüsszelben ült össze az Európai Unió Közlekedési, Távközlési és Energia Tanácsának távközlési szekciója, amelyen hazánkat Nyitrai Zsolt, infokommunikációért felelős államtitkár képviselte.
Az államtitkár elmondta, hogy a jövő évi magyar soros elnökség távközlési prioritásai a stratégia, biztonság és frekvencia fogalmai köré csoportosulnak.
Kielégítő megoldást jelentenek-e a megfelelő színvonalú nyugellátásra a kormány legutóbb bejelentett, a magán-nyugdíjpénztári rendszer ellehetetlenülését célzó lépései? – tudakolta az Európai Bizottságnak feltett kérdésében Herczog Edit szocialista EP-képviselő.
Úgy tűnik, a Fidesznél mindenki szeret sokat beszélni, de a tettek rendszerint késnek vagy elmaradnak. A fővárosi közösségi közlekedésben idén tavasszal kezdődött a baj, amikor a kormány úgy döntött, hogy nem tartja be a rá vonatkozó szerződést és nem utalja át a BKV-nak járó 7,5 milliárd forintot.
Alföldi Róbert leváltását tűzte napirendre a Parlament Kulturális és Sajtóbizottságának ellenőrző albizottsága. Az ülést Novák Előd, a bizottság elnöke, a Jobbik alelnöke december 2-ára hívta össze. Az albizottság fideszes tagjai is megkapták az ülés meghívóját, ebből azonban csak az derül ki képviselőink számára, hogy Novák Elődnek fogalma sincs arról, mi a Kulturális Bizottság ellenőrző albizottságának feladata és hatásköre.
Áder János európai parlamenti képviselő (Fidesz) mélyen elítéli az Európai Bizottság klímaügyekben alkalmazott kettős mércéjét és továbbra is küzd a kelet-európai országok kibocsátási kvótáinak megtartásáért.
A néppárti képviselő a cancúni klímakonferenciáról szóló plenáris vitához írásban benyújtott nyilatkozatában élesen bírálta az Európai Bizottság reakcióját a közelmúltban nyilvánosságra került, ún. HFC-23 botrány kapcsán.
Javaslatok a Magyar Köztársaság Alkotmányának elkészítéséhez
I.
A kereszténységre való utalás az Alkotmányban
Európában az államiság és a kereszténység egymásra hatva alakította ki gondolatrendszereit közösségeik szolgálatára. A legteljesebb értelemben vett magyar államiság a kereszténységnek a világi államra gyakorolt hatása folytán szilárdult meg, s mint erkölcsi útmutató töltött be rendkívül fontos szerepet az évszázadok során.
A Tordai Országgyűlés 1568. évi vallásügyi határozata a világon először, addig sehol nem ismert mértékben foglalta törvénybe a lelkiismereti és vallásszabadsághoz való jogot. Mindez az egyetlen magyar alapítású történelmi egyház állami elismeréséhez vezetett. A trianoni diktátum következtében egyházszervezetünket is feldarabolták.
A családi adórendszer és a részmunkaidős foglalkoztatás támogatásának bevezetésén túl újabb kormányzati intézkedés ismeri el a dolgozó anyákat.
Fontos ígéretét teljesíti a kormány a nők számára biztosított kedvezményes nyugdíjazás lehetőségének megteremtésével. Január elsejétől valamennyi nő számára 40 év munkaviszony után teljes összegű öregségi nyugdíj jár, ebbe beleszámít a gyermekneveléssel töltött idő is, legfeljebb 8 év időtartamban. Az intézkedés 2011-ben 24 ezer nőt érint.
Az Európai Ombudsman főtitkára elismerését fejezte ki Szabó Máténak az állampolgári jogok védelmében mutatott magasszintű elkötelezettségéért, és azért, ahogyan a tevékenységében előmozdítja a magyar és az európai jogrend érvényre jutását. Ian Harden azon a nemzetközi rendezvényen beszélt, amelyen bemutatták az állampolgári jogok országgyűlési biztosa 2009. évi jelentésének és gyermekjogi projektjének angol nyelvű összefoglalóját.