Az Európai Bizottság megerősítette az LMP álláspontját, mely szerint a Devecsert és Kolontárt elöntő vörösiszapot veszélyes hulladéknak kellett volna minősíteni, így a hatóságok hibás engedélyekkel hagyták működni a Mal Zrt.-t. Az ökopárt alapos és elfogulatlan vizsgálatot követel, hogy kiderüljön, milyen szakmai hibákat vétettek az engedélyezési eljárásban.
Az Egyesült Államok budapesti nagykövete előre tájékoztatta a magyar külügyminisztert a WikiLeaks által várhatóan publikált dokumentumokról.
A régióban egyedüliként Magyarország tart ki a populista politika mellett, a többi országban a válság okozta mélyrepülés véget vetett az üres ígéretek hangoztatásának, s a kormányok hozzáláttak a komoly költségmegszorító intézkedésekhez – írja a Financial Times tegnapi kelet-közép-európai befektetési mellékletében.
December 15-én kerülnek a boltokba a kék könyvekként ismert felvételi tájékoztatók, ezek mellett a Felvételi tájoló és az interaktív Felvi-rangsor is a jelentkezők segítségére lesz az idei felvételi során.
A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya büntetőeljárást folytatott egy 22 éves debreceni férfival szemben közérdekű üzem működésének megzavarása bűntettének meglapozott gyanúja miatt.
A Magyar Képzőművészeti Egyetem jelmez- és bábtervezés szakos hallgatóinak munkáiból nyílt kiállítás Báb-jel-mez címmel, 2010. november 30-án a debreceni Vojtina Bábszínházban.
A Magyar Képzőművészeti Egyetem szellemi arculatát az egyetemes és a magyar művészet régi és új értékeinek szabad kifejezése, vizuális kultúránk ápolása, természeti környezetünk és kulturális örökségünk védelme jellemzi.A Magyar Ökölvívó Szakszövetség, a Hajdú-Bihar Megyei Ökölvívó Szövetség és Debrecen város vezetői 2010. november 30-án, Budapesten megállapodást írtak alá a cívisvárosban 2011 februárjában rendezendő 55. Bocskai István Nemzetközi Ökölvívó Emlékverseny kapcsán.
Ma már két hetilap is üres címlappal tiltakozik a Fidesz-KDNP kormány médiapolitikája, médiatörvény-tervezete ellen és számos más orgánum is fontolgatja, hogy ilyen módon fejezi ki ellenvéleményét. A legmeglepőbb, hogy nem csak baloldali, liberális, demokratikus értékeket valló médiumok jelezték kritikájukat a tervezettel kapcsolatban, hanem jobboldali médiumok képviselőitől is hallani felháborodott hangokat, még ha nem is hivatalosan, hanem négyszemközt”.
A Magyar Demokrata Fórum tagjai mély fájdalommal értesültek Székelyhidi Ágoston váratlan és tragikus haláláról.
Az MDF választmányának volt elnöke múlhatatlan érdemeket szerzett a magyarországi rendszerváltásban.
A párt alapító tagjaként a Magyar Demokrata Fórum felépítésében és sikereiben oroszlánrésze volt.
Úgy tűnik, a Fidesznél mindenki szeret sokat beszélni, de a tettek rendszerint késnek vagy elmaradnak. A fővárosi közösségi közlekedésben idén tavasszal kezdődött a baj, amikor a kormány úgy döntött, hogy nem tartja be a rá vonatkozó szerződést és nem utalja át a BKV-nak járó 7,5 milliárd forintot.