A kormányprogram egészségügyi fejezetével kapcsolatban több kritikát is megfogalmazott a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöksége; a részletekről Éger István, a testület elnöke számolt be csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján.
Vizsgálatot rendelt el Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter a miskolci ivóvízellátás biztonsága, a karsztvíz használatának ésszerű korlátozása érdekében. Miskolc város nem az állami kezelésű vízműtársaság ivóvízbázisáról biztosítja az ivóvízellátást, hanem az önkormányzati tulajdonú Miviz Kft. a bükki karsztvizet használja.
Lehet Szlovákiával példálózni, s el lehet dönteni, hogy szlovák viszonyokat szeretnénk-e, szlovák nyugdíjakkal - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök Széles Gábornak, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége elnökének válaszolva az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) plenáris ülésén.
A Magyar Iparszövetség egyetért a kormány lépéseivel a költségvetés hiányának csökkentése ügyében. Támogatják a kabinet terveit az államreformal, valamint az egészségügy és az önkormányzati rendszer átalakításával kapcsolatban - jelentette be a szervezet társelnöke szerdán Budapesten.
Minden magyarországi egészségügyi intézmény köteles munkaidőnek tekinteni a munkahelyi jelenléttel járó ügyelet idejét a Legfelsőbb Bíróság szerdai perecedensértékű ítélete szerint. Az orvosi kamara szerint ez évente 40 milliárd forint többletkiadást jelenthet a költségvetésnek.
A Baranya megyei Bíróság első fokon hozott ítéletében elutasította Thürmer Gyula azirányú kérését, hogy a Munkáspárt elnevezést kizárólag a Magyar Kommunista Munkáspárt használhassa, és ezzel tiltsa meg a Magyarországi Munkáspárt 2006 esetében e név használatát – tudatta a Munkáspárt 2006 közleménye.
Választási, pártfinanszírozási, összeférhetetlenségi és a mentelmi jogot érintő törvényeket módosítana a kormány, egyes esetekben alkotmánymódosításra is szükség van - közölte Petrétei József igazságügyi és rendészeti miniszter a keddi budapesti kormányszóvivői tájékoztatón.
Több mint 365 milliárd forint területfejlesztési támogatást kaptak a magyarországi régiók az elmúlt 10 évben. 2007 és 2013 között 6500 milliárd forintnyi uniós támogatásra számít Magyarország, ennek háromnegyedét az elmaradt régiók kapják majd.
Kiskunmajsa és Szank után a megfigyelési zónába tartozó Móricgáton is találtak madárinfluenza gyanúja miatt megbetegedett állatokat, melyeket azonnal megsemmisítettek - közölte Bács-Kiskun megye főállatorvosa.
Ezidáig húszezer választó kérte kisebbségi névjegyzékbe vételét - közölte az Országos Választási Iroda. A legtöbben, 10122-en a cigány, 5312-en a német, 1810-en a szlovák, 1062-en a horvát, 417-en a román nemzetiség jegyzékébe kérték felvételüket. A 2001. évi népszámlálás szerint 443 ezren vallották magukat a 13 kisebbség egyikéhez tartozónak.
Már 1448 beteg jelentkezett az orvosoknál a fertőzött víz okozta panaszokkal. Az első megbetegedések még csütörtökön jelentkeztek a Miskolci Egyetemen. Majd Hejőcsabáról, Tapolcáról, Görömbölyről és a belvárosból is egyre többen fordultak orvoshoz, hányingerrel, hasmenéssel, lázzal járó tünetekkel.
A Fidesz szerint drasztikusan növeli az emberek terheit a "Gyurcsány-csomag". Varga Mihály úgy véli, a kormányzati intézkedések összességében ártanak a gazdaságnak. Hozzátette, az állam eddig is túl sok pénzt vont el a vállalkozóktól és a lakosságtól.
Az egyensúly gyors megteremtése érdekében a kiadások csökkentése mellett elengedhetetlen, hogy az elkövetkező egy-két évben az állam ne csökkentse, hanem növelje bevételeit - mondta Gyurcsány Ferenc az OÉT szombati ülésén.
Megalakult pénteken a Magyar Köztársaság új kormánya, miután a köztársasági elnök által - a miniszterelnök javaslatára - kinevezett miniszterek letették az esküt. A második Gyurcsány-kormány tizenkét miniszterből áll.
Magyarországon is kimutatták a madárinfluenzát háziszárnyasokban - közölte az országos főállatorvos pénteken. Süth Miklós beszámolt arról, hogy a H5-ös vírustörzs erősen fertőző fajtájáról van szó a Kiskunmajsa körzetében megfertőződött és leölt 3300 házi lúdnál.
A kormányprogramot tárgyaló parlamenti vita keretében Varga Mihály (Fidesz) a pénzügyi válságot, Kóka János (SZDSZ) pedig a gazdasági sikert emelte ki.
A koalíciós pártok csütörtökön a parlamenti ülés szünetében egyeztettek a miniszterelnökkel az államháztartási egyensúly helyreállítása érdekében tervezett intézkedéscsomagról.