Öt kereskedelmi láncot összesen 345 millió forintra büntetett meg a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) a beszállítókkal szemben tanúsított tisztességtelen forgalmazói magatartás miatt. Az Auchant, a Tescót, az Aldit, a Reált és a Rossmannt a hatóság termékpálya-felügyeleti bírság megfizetésére kötelezte.
– Lejárt szavatosságú bébiételeket találtak az érdi Tesco áruházban tartott próbavásárlásuk során a Pest Megyei Kormányhivatal fogyasztóvédelmi felügyelőségének ellenőrei, a bírság kiszabása folyamatban van – közölte a kormányhivatal kommunikációs vezetője hétfőn az MTI-vel.
- A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnökének rendelete az elektronikus hírközlési előfizetői szerződéseket szabályozza. A rendelet több garanciális elemet tartalmaz az előfizetői és felhasználói jogok védelmében. Ilyen elem például, hogy 2011. december 1. után a szolgáltatók automatikusan nem, csak az előfizetők kifejezett kérésére aktiválhatnak internet-hozzáférést.
Közös szabályok üzleten kívül kötött és távollévők között kötött szerződésekre, 14 napos elállási lehetőség és visszafizetési kötelezettség, széleskörű tájékoztatási kötelezettség a kereskedők részéről és a fogyasztók hatékonyabb védelme. Többek között ezen szabályok azok, amelyek az új, Európai Uniós irányelv tartalmát adják, és melyek 2013-tól kezdve mindegyik uniós tagállamban alkalmazandóak lesznek.
Több tízezer embert tart izgalomban évek óta az a trükkös ingyenes -nek mondott hirdetési lehetőség, amely végén esetleg –a hirdetőfelületek tulajdonosai által egy off sore cégnek eladott- százezres követelés állhat. A trükk cáfolhatatlan: a panaszosok tucatjainak egybehangzó állításával egyezően az adatvédelmi biztos is megállapította, hogy a 30 napos ingyenesnek mondott hirdetést nem lehet inaktíválni.
Továbbra is gondot okoz, hogy a fiatalkorúakat kiszolgálják alkohollal és dohánytermékekkel a szórakozóhelyeken - tárták fel a fogyasztóvédelem nyári ellenőrzései, amelyek megállapításairól Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter tájékoztatta az írásbeli kérdéssel hozzá fordult szocialista Simon Gábort.
A betelefonálós televíziós műsorok tiltott szerencsejátékot szerveztek, amikor emelt díjas telefonhívás vagy sms révén játékokat tartottak. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal 23 szervezetet bírságolt meg összesen 27 millió forint összeggel. A szerencsejáték szervezéséről szóló törvény értelmében szerencsejáték minden olyan játék, amelyben a játékos tétfizetés ellenében, meghatározott feltételekkel nyereményre válik jogosulttá akkor, ha a nyerés vagy vesztés kizárólag, vagy túlnyomórészt a véletlentől függ.
Ötszázezer forintra bírságolta a Gazdasági Versenyhivatal a Vitaking Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-t, amely gyógyhatást, betegséget megelőző hatást tulajdonított egyes, általa forgalmazott étrend-kiegészítőknek, illetve valótlan adatokat közölt azok összetételéről.
A Gazdasági Versenyhivatal együttesen 7,5 millió forintra bírságolt 3 vállalkozást, mivel reklámjaiban gyógyhatást tulajdonítottak az általuk forgalmazott készülékeknek, állításaikat azonban megfelelő bizonyítékokkal nem tudták alátámasztani, így a GVH szerint tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytattak.
A nem egységes, a fogyasztók érdekeit nem minden tekintetben figyelembe vevő intézményi gyakorlat miatt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) elnöke vezetői körlevélben foglalta össze a bankkártya-szolgáltatók számára, hogy a váratlan helyzetekben mit vár el tőlük.
A pénzügyi közvetítőrendszer csak a hitelszerződések betartásával maradhat működőképes, a szerződések utólagos megkérdőjelezése beláthatatlan következményekkel járhat - mondta Szász Károly, a Pénzügyi Szervezetek Állami felügyeletének (PSZÁF) elnöke kedden az Országgyűlés fogyasztóvédelmi bizottságának ülésén.
A múlt héten lezárult az első néhány olyan vita, mellyel a pénzügyi szolgáltatók ügyfelei bíróság helyett a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete mellett működő Pénzügyi Békéltető Testülethez fordultak igényeik érvényesítése érdekében. Működésének első két hónapjában már mintegy háromszázan keresték igazukat az új intézménynél.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Versenytanácsa 30 millió forint eljárási bírságot szabott ki az Auchan Magyarország Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-re, mert a vállalkozás többszöri felszólítás ellenére is megtagadta a GVH által kért adatok szolgáltatását. Az Auchan jogorvoslati kérelmet nyújtott be a határozat ellen, és közölte: semmilyen jogszabályt nem sértett meg.
A megyei kormányhivatal élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóságának hatósági állatorvosai rendőri biztosítás mellett egy IX. kerületi parkolóban tartott ellenőrzés során egy járműben több mint 1 tonna vágott baromfit foglaltak le jelölés hiánya, illetve tiltott módon való forgalmazás miatt.
Siker a fogyasztók érdekében, ugyanis már a behajtó cég is a fogyasztók oldalára állt, és nem bízik tovább az ingatlandepo.com és ingatlanbazar.com oldalakat üzemeltető vállalkozásban. Több behajtási követelés ettől a behajtó cégtől nem fog érkezni a pórul járt fogyasztókhoz, a korábbi felszólításokat pedig kérik tárgytalannak tekinteni.
Több százezer forintos követelések, napi 1 %-os késedelmi kötbér, a követeléskezelő költségeinek fogyasztóra hárítása - az ingatlandepo.com és az ingatlanbazar.com weboldalakat üzemeltető vállalkozás most adósságbehajtó cég által próbálja érvényesíteni a korábban vélhetőleg tisztességtelen feltételek alapján létrejött szerződésekkel kapcsolatos követeléseit, erről számolnak be a Szövetségünkhöz érkező fogyasztói panaszok.
A Tudatos Vásárlók Egyesülete (TVE) kilenc, Magyarországon kereskedelmi forgalomban kapható, közepes erősségű fényvédőt vizsgált meg összetevők alapján és a Biola, a Lavera és az Ilcsi termékeit találta a legjobbnak.
A lista végén közismert, márkás termékek találhatóak - hívja fel a figyelmet a TVE.
Azonnali hatállyal visszavonja a Zwack Unicum Nyrt. a 2011. május 25-től forgalmazott Szénsavas Kalinka 0,5 literes termékének teljes készletét, mert üvegminőségi problémák miatt tízezerből egy palacknál termékrobbanás veszélye áll fenn – közölte a cég.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 100 millió forint bírságot szabott ki a Vodafone Magyarország Mobil Távközlési Zrt.-re (Vodafone) egyúttal megállapította, hogy a cég 2010. június 21. és 2010. augusztus 15. között az emeltdíjas sms játékával a fogyasztókkal szemben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott.