Kedves Kollégák!
Nem szeretnénk belpolitikai csatározások alanyai és célpontjai lenni, de most, egy számunkra, orvosok számára jó rendszer mellett szeretnénk kiállni.
Nem hiszünk abban, hogy ha egy eredményes népszavazást követően a kormányzat eltörli a vizitdíjat, akkor az így kiesett jövedelmünket bármelyik politikai erő vissza fogja állítani, ezt akkor sem kapjuk vissza, ha a mostani ellenzék kerül hatalomra.
Horváth Ágnes, Kovácsy Zsombor, Kökény Mihály és Filvig István a Debreceni Egyetemen
Több mint 500 vendég érkezett a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumán megrendezésre kerülő III. Kapcsolat Napjára. Az esemény központi programján Horváth Ágnes egészségügyi miniszter, Kovácsy Zsombor, az Egészségbiztosítási Felügyelet elnöke, Kökény Mihály, a Parlament Egészségügyi Bizottságának elnöke és Filvig István, a Magyar Biztosítók Szövetségének elnöke tartott előadást az érdeklődőknek az egészségügyi változások aktuális kérdései kapcsán.
A Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centruma immáron harmadik alkalommal rendezi meg az egészségtudományi szakma, a hazai politikai és gazdasági szféra, a nemzetközi tudományos és kulturális élet, valamint a média képviselőinek találkozása jegyében a III. Kapcsolat Napját. 2008. február 16-án kiállítások, előadások, nemzetközi és szakmai programok segítik majd a kapcsolatépítést Európa egyik legszebb campusán, több mint húsz helyszínen, összesen harminchat különböző programlehetőséget kínálva.
Az Orvos- és Egészségtudományi Centrum betegkórusa énekelt a pácienseknek a Betegek Világnapja alkalmából
Egyedülálló jótékonysági est került megrendezésre a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumának Pszichiátriai Tanszékén 2008. február 11-én. A Pszichiátriai Tanszék Lelkesek nevű betegkórusa - az Egyetem hallgatóinak közreműködésével – a bent fekvő pácienseknek énekelt a Betegek Világnapján.
A Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Tanácsa Krompecher István emlékérmet és jutalomdíjat adott át január 23-án Dr. Édes István professzornak, kiemelkedő gyógyító és oktató, valamint példaértékű egyetemi vezetői, illetve országos szakmapolitikai munkája során kifejtett sokrétű tevékenysége elismeréséül.
Vizi E. Szilveszter
A Magyar Tudományos Akadémia elnöke
Tisztelt Elnök úr!
Ön a köztársasági elnök úrhoz fordult az egészségpénztárakról szóló, a Parlament által megszavazott törvénnyel kapcsolatban, és azt kérte, hogy az elnök úr a törvényt ne hirdesse ki. Kérem, engedje meg, hogy a törvény fontossága és az Ön által vezetett intézmény iránt érzett tiszteletem miatt a leveléhez néhány észrevételt fűzzek.
2007. december 7-én ünnepélyes keretek között adták át az I. Nemzeti Fejlesztési Terv legnagyobb beruházását a Debreceni Egyetemen. Az Auguszta program keretében megvalósult 12,12 milliárd költségű fejlesztések lezárása kapcsán tartott sajtótájékoztatón Bajnai Gordon önkormányzati és területfejlesztési miniszter és Horváth Ágnes egészségügyi miniszter is részt vett.
A klinikák és a régiós súlyponti kórházak – egészségpólusok – korszerűsítésére, a sürgősségi betegellátás és a mentőszolgálat fejlesztésére, valamint az egészségügyben dolgozók képzésére ír ki több mint 90 milliárd forintos keretösszeggel európai uniós pályázatokat december 14-én a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség.
A dohányfüstnek két formáját különítjük el. Fő füst alatt a beszívott füstöt értjük. A mellékfüst a cigaretta szívási szünetében keletkezik és közvetlenül a levegőbe kerül. A környezeti dohányfüst a mellékfüstből és a dohányzó által kilélegzett füstből tevődik össze. Az aktívan dohányzók a fő füstöt és a környezeti dohányfüstöt szívják be. A passzív dohányosok a környezeti dohányfüstöt lélegzik be.
Az ősi indián szertartás során a meggyújtott, ill. izzó növény levelének a füstjét szippantották be élénkít, vagy épp kábító célzattal. A középkori Európában még dísznövényként, sőt orvosságok alapanyagaként is használták a „szent és isteni” füvet.
Kezdetben leginkább időtöltésként, majd a nikotin okozta függőség kialakulása után kényszerből gyújtanak rá a dohányosok.
Az elkövetkező három évre 8,8 milliárd forint európai uniós pénz jut négy kiemelt egészségügyi programra - jelentette be az egészségügyi miniszter kedden Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón. A pénzből a fővárosi Szent Imre és az Uzsoki utcai kórház felújítását, a mentésirányítás fejlesztését kívánják elvégezni, valamint kialakítanak egy egységes egészségügyi humánerőforrás-nyilvántartást - mondta Horváth Ágnes.
Az egészségbiztosítás új rendszere is a társadalombiztosításról szól, mindenki kötelezően biztosítva lesz, mindenkinek ugyanazok az ellátások járnak és ugyanannyiért - mondta az egészségügyi miniszter az egészségbiztosítási törvény részletes vitájának zárszavában hétfőn, az Országgyűlésben.
A dohányzás korunk legelterjedtebb szenvedélybetegsége, melyet a XX. század pestisének is szoktak nevezni, mert az általa okozott halálozás világszerte a középkori fertőző betegségek pusztításával vetekszik. Ha nem teszünk hathatós lépéseket ellene, a pusztítás a XXI. században is folytatódik. A felmérések szerint jelenleg a világon mintegy 1,3 milliárd ember cigarettázik.
A vizitdíj és kórházi napidíj 21,7 milliárd forintos bevételt hozott a bevezetése óta eltelt tíz hónapban - mondta Horváth Ágnes egészségügyi miniszter. A tárcavezető elmondta: a háziorvosok bevétele nőtt, csökkent az indokolatlan orvos-beteg találkozások száma, ez a kétfajta térítési díj pedig visszaszorította a hálapénzt.
Az otthon szülés szabályozásáról elkészült egészségügyi minisztériumi javaslat jól elkészített, reális tervezet, azonban a részletkérdéseket még át kell beszélni - mondta Vincze Katalin, az Országos Bábaszövetség elnöke. Az Egészségügyi Minisztérium épületében lefolytatott megbeszélésen a tárca, a bábaszövetség, illetve a nőgyógyász szakma képviselői tartottak egyeztetést az otthon szülés feltételeiről.
Az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényjavaslathoz benyújtott 232 módosító indítvány között van olyan, amelyet támogatni lehet - mondta Béki Gabriella, az SZDSZ szakpolitikusa. A liberális képviselő szerint csak átfutni volt ideje a szocialisták által benyújtott indítványokat, de nem talált közöttük olyat, amely "annyira sarkosan ellentétes, hogy ne tudnánk megoldást találni rá".
A nyilvánosságnak is bemutatták a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumában 2 hónapja sikeresen működő, az egyik legmodernebb DSA (digitális szubtrakciós angiográf) készüléket. A készülékkel az érrendszer vizsgálata a beteg számára lényegesen kisebb megterhelést jelent, rövidül a beavatkozás utáni kötelező fekvés hossza, csökken az ápolási napok száma, javul az életminőség és elkerülhető a hosszú utógondozás.
Életmentő egészségügyi kártyát mutattak be csütörtökön Budapesten a Szent Imre Kórházban. B. Király Györgyi, a kártyát kibocsátó Kor Kontroll országos közhasznú szervezet elnöke újságírók előtt elmondta: a kártyán a háziorvosok által összeállított adatok rögzítik a tulajdonos egészségi állapotára vonatkozó információkat.
Az emberek jobb szolgáltatást kapnak az egészségügyi rendszer átalakítása után, úgy, hogy közben egy fillérrel sem kell többet fizetniük. Nincs ugyanis járulékemelés, és a befektető jelenléte a pénztárakban - nem a biztosítóban, hiszen az továbbra is állami marad - arra ösztönzi az egészségügyi szolgáltatókat, hogy jobb minőségben dolgozzanak az ügyfeleikért, a járulékfizetőkért.