A jó terápia alapja a pontos diagnózis- tanítják a medikusoknak. Az egészségügyi tárca vezetőinek diagnózisa szerint a beteg csak csonkolásos műtéttel menthető, így tegnap zöld utat kapott a parlamentben az egészségügy operáció sorozata.
Csak életben maradjon a beteg- drukkolunk mi, kint.
Az MTV híradójának információi szerint kínos eset, hogy Kárpáti György írta a Zádor-levelet. Az ominózus "dokumentum" szerint az egykori pólóbajnok azért maradt távol az október 56-os ünnepségekről, mert "még mindig azok vannak hatalmon, akik miatt évtizedekkel ezelőtt az országot elhagyta" .
Lassan utolérjük az egykori Német Szövetségi Köztársaságot, már ha az ötvenes évek első felének ottani útviszonyait tekintjük. Az autópályák terén picit nagyobb a lemaradásunk, de az M 35-ös átadása esélyt jelenthet Debrecennek és a keleti régiónak, az európai átlaghoz való felzárkózáshoz.
Nagy bajban lenne az a megyei honpolgár, aki elhatározná: addig látogatja sorba a szűkebb pátria vendéglátó egységeit, amíg talál egy helyet, ahol nem vágják át. Ha mindenütt csak egy féldecivel bátorítaná magát, a végén már meg se tudná számolni a pénzét: 6,5 deciliter szesz lenne a gyomrában, mire egy jó helyre érne.
Gyurcsány Ferenc kormányfő arcpirító disznóságnak nevezte a MEGA cégcsoport tevékenységét, az ellenzéki pártok ugyanakkor a kormány felelősségét hangoztatták. Nem ez az egyetlen arcpirító disznóság az ügyben. A fogyasztóvédelemnek se pénze, se paripája, se fegyvere nincs.
Mint arról fogyasztóvédelmi rovatunkban beszámolunk: idén már márciusban(!) egy Heves megyei raktárban 94 tonna lejárt szavatosságú és selejtes terméket találtak az ellenőrök, amit a MEGA cégcsoport egyik tagvállalata akart elsózni az üzleteknek. A hazai fogyasztóvédelmi rendszer meg olyan, hogy hidegen hagyja a figyelmeztetés.
Egyetlen előny származik a mostani élelmiszerbotrányból: emberek milliói kezdenek figyelni arra, hogy mikor, hol, mit vásárolnak. Sajnos, igyekezetük kevés, ha a kereskedők egyetlen célja a nyereség mindenáron való növelése.
Ma este, hivatalosan, ebben az esztendőben, az utolsó előtti hazai mérkőzésükön próbálnak győzni a vadkakas fiúk.
Ma este, nem hivatalosan, az utolsó mérkőzésükön magukért játszanak a kosárlabda csapat tagjai, akik négy hónapja nem kaptak fizetést a klubtól.
A sport városa, Debrecen ezt alaposan elkúrta.
Egyelőre -sajnos - minden jel arra mutat: a hangzatos fogadkozások ellenére sem sikerült a megye és a város vezetőinek a kiemelt egészségügyi intézmények közé vinnie a Kenézy Gyula kórházat., és említve sincs a berettyóújfalui területi kórház. Annak ellenére, hogy az egészségügyi miniszter bejelentette: a 31 kiemelt kórház listájának nyilvánosságra kerülése után megindult a szakma és a politika kőkemény lobbija.
Érdemi döntések nélkül ért véget a Debreceni Városi Egyetemi Kosárlabda Zrt. rendkívüli közgyűlése. Döntés csak arról született, hogy az igazgatóság megbízott tagjai tájékoztatják a tulajdonosokat – különös tekintettel a közel harminc százalék tulajdonrészt birtokló városi önkormányzatot – a jelenlegi helyzetről, gyakorlatilag lobbizva az életben maradásért.
A száraz számok és a szelektív emlékezet sajátos keverését hallhatták a sajtó munkatársai Debrecenben, a megyei önkormányzat elnökének legutóbbi sajtótájékoztatóján. Drámai számok, hatásvadász mondatok mellett néhány, apróságnak semmiképpen sem nevezhető tény nem hangzott el.
A nem is oly rég még bajnoki címről, rangos kupasikerekről álmodozó debreceni kosárcsapat az agónia állapotába került. Halálos beteg lett, megmaradása csoda lenne.
A végzetes kór okai: pénzhiány, közöny. A várható vég időpontja: bármikor.
Az eltávozó nehéz örökségét a DEKE veheti át.
A trónörökösök egyike kijelentette: a koronaherceg pozíciójában egyelőre jól érzi magát. Esze ágában sincs egyszerre koronahercegnek és királynak is lenni. Mindez annak kapcsán jutott eszébe, hogy híre ment: a király felgyógyult korábbi betegségéből, s esze ágában sincs lemondani. Mi több szeretné, ha a következő királyválasztáson lenne ellenfele, de az ne a koronahercegek egyike legyen.
A helyhatósági választások után csak idő kérdése volt, mikor lesz új főigazgató a megyei önkormányzat fennhatósága alá tartozó Kenézy Gyula kórházban. A kórház orvosai között már hónapokkal ezelőtt az a hír járta: vagy a VESZ irányítása alá kerül az intézmény, vagy az egyetem lesz az új gazda. Egyelőre úgy tűnik, a VESZ nyert.
Erőszak, gyilkosság, bűntettek, nyomozás, majd sikeres zárása egy amúgy igen elveszettnek tűnt esetnek. Természetesen a jók mindig győzedelmeskednek, a rosszak pedig elnyerik méltó büntetésüket. Nagy közhelyparádé, mégis „kajálja” a nép, s a magyar emberek ezreit, sőt százezreit, ha nem millióit képesek a televízió elé ragasztani az ötletesebbnél ötletesebb bűnügyi sorozatokkal a nagy tévés tudorok.
Eldőlt a második és a harmadik bástya. A regionális szervek kialakításának folyamatában két újabb fontos intézmény központja nem Debrecenben lesz. A munkaügyi hivatal és az APEH regionális centruma a hírek szerint jövőre már a szabolcsi megyeszékhely. Debrecen háttérbe szorulása ebben a küzdelemben egyre szembetűnőbb.
Apró jelek mutatnak arra, hogy a politikusok időnként olvasnak is. Éppenséggel olyan elemzéseket, amelyek arra figyelmeztetnek, hogy abba kellene hagyni a lövészárkokba beásott csapatok között a lövöldözést.
Vagy olyan közvélemény-kutatásokat, amelyek azt jelzik, hogy gyors ütemben növekszik a honi politikából kiábrándultak népes tábora.
Terjedelmes listát tettünk közzé, amikor a hajdúsági megyeszékhelyen történt lakásbetörésekről hírt adtunk. Egy „újdonságot” ajánlanék mindenki figyelmébe: a csapfelszedést.
A módszer lényege, hogy egy speciális szerszámmal rongálódás nélkül kinyitják az ajtók biztonsági zárait, majd azokat vissza is tudják zárni.
A minister- magyarul a szolga – esetünkben a nép szolgája. Kötelességei és erkölcsi érzéke között időnként dönteni kell. Nagy baj van, ha egy miniszter a kötelességeit helyezi mindig, minden esetben előbbre. Szekeres Imre honvédelmi miniszter ezt tette egy bizonyítottan háborús bűnös, Kisbarnaki Farkas Ferenc vezérezredes rehabilitációja kapcsán.
„Az ország rövid távú költségvetési gondjainak, de még inkább a mélyebben fekvő strukturális problémáinak hosszabb távú megoldása csak akkor lehetséges, ha magas szinten kapcsolatfelvétel történik a kormány és az ellenzék között. Egyikük nem a nemzet, másikuk nem a haladás ellensége, mert ha mégis, nincs mozdulás előre. Ma mindkét oldal stratégiája az ellen hat, hogy ez a kapcsolatfelvétel létrejöjjön.