Nem járul hozzá újabb hat- és nyolcosztályos évfolyamok indításához a főváros - mondta el a Népszabadságnak Csomós Miklós főpolgármester-helyettes. Továbbá felülvizsgálják a szakmai munka minőségét a fővárosi oktatási intézményekben, az átvilágítások a jövő évben zajlanak majd - tette hozzá.
- Sérti a gyermek védelemhez és gondoskodáshoz való jogát, ha az iskolában egy tizenhat éven aluliak számára nem ajánlott filmet tizenkét- tizennégy éveseknek vetítenek le. A gyermekvédelmi kötelezettség alól nem ad felmentést, hogy a bűnmegelőzési, drogprevenciós órán a gyerekek maguk előzetesen nem tiltakoztak a filmvetítés ellen.
A foglalkoztatás növelése a célja a szakmunkásképzési rendszer megváltoztatásának, amelyről tegnap több fórumon is szó volt. Egyrészt Orbán Viktor kormányfő és Parragh László , a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke beszélt a változtatásról, amikor megállapodást írtak alá Budapesten, másrészt a kormányszóvivői tájékoztatón Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára ismertette a kormány által a szakmunkásképzéssel kapcsolatban hozott döntés részleteit.
A diákköri tanács állandó meghívottként vegyen részt a felsőoktatási intézmények szenátusában; az egyetemi, főiskolai, illetve a mesterképzésre való felvételi során pedig vegyék figyelembe a középiskolai kutatói, valamint a tudományos diákköri tevékenységet - többek között ezekkel a javaslatokkal reagált a felsőoktatási törvénytervezet koncepciójára az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet és az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett TDK - Felsőoktatás - Minőség című konferencia november 5-én, Kecskeméten.
A felsőoktatási intézmények oktatási színvonalának csökkenését nem lehet a hallgatókra áthárítani. Az egyetemek, főiskolák fura urai azt mondják: rossz a gyermek anyag , nem tanulnak megfelelően , silány a felhozatal nem szorgalmasak , elhalasztják vizsgáikat , stb.
A Vodafone Magyarország és a Prima Primissima Alapítvány idén negyedik alkalommal jutalmazta az oktatás iránt elkötelezett fiatalok munkásságát, így 2010-ben tíz díjazott vehette át elismerését Hoffmann Rózsától, az oktatásért felelős államtitkártól október 27-én. A hétezer eurós díjjal járó elismerést hét fiatal pedagógus és három intézmény érdemelte ki az oktatás, illetve a köznevelés területén mutatott kiemelkedő teljesítményéért.
Az utolsó simításokat végzi az Oktatásért Felelős Államtitkárság az új Felsőoktatási törvény koncepcióján, amelyet november 2-ikai sajtótájékoztatóján tár a nyilvánosság elé.
A kormány ígéretével, valamint a részvételi törvény tervezetével összhangban a kötelező szakmai egyeztetés mellett, azt időben megelőzve a minisztérium honlapján egyfajta nemzeti konzultáció indul el november 3-ától.
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola vette át a Harsányi János Főiskola (HJF) művészeti szakos hallgatóit, miután a HJF művészeti képzései a megfelelő felszerelések hiányában abbamaradtak - olvasható a metropol.hu-n. Közben a Magyar Akkreditációs Bizottság (MAB) is visszavonta az intézmény művészeti képzéseire vonatkozó akkreditációját, az Oktatási Hivatal (OH) pedig vizsgálatot rendelt el az ügyben.
A kar könyvtárát, egy csaknem kétszáz fő befogadására alkalmas hallgatói teret és kutatóhelyeket alakítottak ki a Nyugat-magyarországi Egyetem (NYME) Apáczai Csere János Kar épületének tetőterében. A felújított épületrészletet az október 14-én megtartott Apáczai-napok keretein belül adták át. A tetőtér egy 4,7 milliárdos projekt része, 350 millió forintból újult meg.
1. A magyar őstörténet oktatásakor a történelemtanárok fokozottan ügyeljenek a szakmailag hiteles adatok, folyamatok bemutatására, az őstörténettel, honfoglalással kapcsolatosan megfogalmazott, a történettudományban még nem igazolt elméletek megfelelő, kritikus kezelésére, a médiában, illetve a politikai közbeszédben elterjedt nézetek objektív felülvizsgálatára. Törekedjenek a megfogalmazódott elméletek bemutatására, ugyanakkor a nép- és nyelvrokonság kategóriáinak markáns megkülönböztetésére, tartózkodjanak az egyoldalú minősítésektől.
Csekély a tanárok megbecsültsége, alacsony a szakiskolák megtartó ereje, vagyis már az iskolai légkör is gondot okoz a szakképzésben - hangzott el az Iskolai klíma - Kihívások és válaszok a szakképzésben című nyitott műhelykonferencián, október 1-jén. Az iskolai erőszak természetét vizsgáló műhelykonferencia résztvevői a szakképzésben fellelhető gondokat elemezték.
Első fokon jogellenesnek ítélte a győri Kossuth Lajos Általános Iskolában végbemenő szegregációs folyamatot a Győr-Moson-Sopron Megyei Bíróság szeptember 30-án. A grémium kimondta ugyanakkor, hogy a szegregáció nem volt szándékos, de arra kötelezte az önkormányzatot, hogy szüntesse meg a folyamatot. A pert indító Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekeknek Alapítvány (CFCF) győzelemként értékeli az ítéletet, dr. Ottófi Rudolf oktatásért felelős alpolgármester azonban nem érzi vereségnek azt.